تاثیرات بورس کالا بر قیمت ها در بازار فولاد

حمیدرضا عظیمیان، مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان در گفتگویی با اشاره به عملکرد بورس از ابتدا تا کنون اظهار داشت: عملکرد بورس کالا از ابتدا تا کنون علاوه بر اینکه موجب شده تا واسطه ها در بازار حذف شوند، سبب گردیده تا منابع مالی بیشتری در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد تا بدین وسیله در مسیر افزایش و گسترش خطوط تولید قدم بردارند.

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، عظیمیان در خصوص حذف سقف رقابت از معاملات فولاد و تاثیراتش بر این بازار گفت: حذف سقف رقابت از معاملات موجب شد تا میزان فاصله قیمت مصرف کننده نهایی و تولید کننده اصلی با کاهش مواجه شود.

وی خاطر نشان کرد: این حذف سقف قیمتی موجب سود تولید کننده شده است و باعث شده تا تولید کنندگان بتوانند با افزایش سرمایه هایشان میزان تولیداتشان را بالا برند. همین امر در بلند مدت موجب تقویت تولید شده و عملکرد بورس کالا از ابتدا تا کنون سبب شده تا تولید کنندگان منابع مالی بیشتری را در اختیار داشته باشند تا از آن در راستای افزایش و توسعه خط تولید خود استفاده کنند.

مدیر عامل فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به سیستم شفاف بورس کالا برای تعیین قیمت ها در بازار افزود: در شرایط فعلی در حال مذاکره با وزارت صمت هستیم تا از این طریق بتوانیم راه را برای مصرف کننده و تولید کننده هموار کنیم. طبق این راهکار جدید، شرکت های دارای پروانه بهره برداری و تولیدکنندگان در اولویت بیشتر قرار خواهند گرفت که به موجب آن از ساز وکار بورس برای شفافیت قیمت بهره گرفته و تعیین سهمیه به وزارت صنعت، معدن و تجارت سپرده می شود.

حمیدرضا عظیمیان در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تاثیر تحریم ها بر روند صادرات فولاد مبارکه گفت: با توجه به تحریم ها، صادرات فولاد مبارکه کمی با مشکل مواجه شده اما در تلاشیم تا این مسائل خللی در روند صادرات فولاد مبارکه ایجاد نکند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد آلیاژی، قیمت فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد قالب پلاستیک و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان با در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/10/15