اخبار بازار فولاد و سیر قیمت ها

اخبار بازار فولاد بیانگر گزارشی از هفته ی گذشته است که در آن قید شده: درحالیکه میزان تقاضای صادراتی بهبودی نیافته و ثابت مانده، در چین قیمت و بهای بیلت افزایش یافته است. به گزارش حامیران، رشد قیمت فولاد که در حال حاضر مشاهده می شود، موقتی است و از بین خواهد رفت زیرا این افزایش قیمت ها به دلیل پایین آمدن میزان عرضه ها در ماه می بوده است. آخرین قیمت پیشنهادی بیلت صادراتی چین 410 تا 415 دلار هر تن فوب بوده که 15 تا 20 دلار افزایش قیمت هفتگی داشته است. البته لازم به ذکر است که بیشتر فعالان بازار فولاد، رشد قیمت ها را موقتی می دانند زیرا اخیرا معامله ی زیادی نهایی نشده است.

همچنین در هفته ی پیش شاهد بالا رفتن قیمت ها در بازار داخلی چین بودیم که بهای بیلت تا 28 دلار افزایش داشته است و به 430 دلار هر تن درب کارخانه رسیده است. همچنین پیش بینی بازار فولاد به گونه ای است که انتظار می رود تا تعداد زیادی از کارخانه ها بمدت 20 روز تولید را پایین بیاورند. دلیل این انتظار این است که اخیرا سران کشورها در مورد پروژه عظیم " یک کمربند، یک جاده" ( کمربند اقتصادی جاده ابریشم جدید)  جلسه ای تشکیل داده اند.

همچنین هفته ی گذشته دولت اعلام کرد 20 کارخانه تعطیل می شوند و برخی دیگر تعمیرات را آغاز می کنند تا میزان تولید را کاهش دهند. با این که چنین رویدادهایی معمولا تاثیر ناچیزی بر تولید واقعی فولاد می گذارد بیشتر موجب تغییر جو بازار می شود. نکته ی مهمی که لازم به ذکر است، در نظر گرفتن این است که تا تقاضای واقعی بالا نرود قیمت ها باز هم نزولی خواهند شد.

شرکت فولاد حامیران دارای: 1)عاملیت فروش محصولات فولاد آلیاژی ایران  2)نمایندگی فولاد آلیاژی اصفهان 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/02/12