ارزان ترین فولاد جهان متعلق به ایران است

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، به دنبال تصمیمات جدید اقتصادی آمریکا احتمال خروج دو کشور چین و روسیه از بازار فولاد این کشور و ورود به بازار های صادراتی ایران وجود دارد. با توجه به این موضوع، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکننده فولاد ایران این رخداد را قابل مدیریت می می داند چرا که کشور ما مزیت های تولیدی از جمله منابع معدنی و انرژی و در نتیجه ارزان ترین فولاد جهان را دارد و فولاد سازان کشور تا 30 سال آینده نیازی به سنگ اهن ندارند.

خبرهای منتشر شده از وضعیت بازار فولاد حاکی از وضعیت مطلوب بازار فولاد ایران در مقایسه با فولاد جهانی می باشد. بصورتیکه افزایش قیمت موجب شده تا فولاد سازان در بخش صادرات با افزایش در امد روبه رو شوند. اما با وجود درگیری های صورت گرفته میان بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا یعنی چین و روسیه با بزرگترین خریدار فولاد یعنی آمریکا، امکان اختلال بازار های جهانی وجود دارد.

کشور امریکا برای حمایت از صنایع داخلی خود سیاست جدید را در پیش گرفته که قرار است برای فولاد و آلومینیوم دو کشور چین و روسیه تعرفه جدیدی وضع کند که همین امر موجب ایجاد یک جو روانی در بازار شده است. این تعرفه به گونه ای است که چنانچه دو کشور چین و روسیه بازارشان را در امریکا از دست دهند، عملا وارد بازارهای جهانی خواهند شد و فولاد خود را وارد رقابت با فولاد کشورهایی مانند ایران می‌کنند که این موضوع کار را برای صادرکنندگان فولاد ایرانی سخت خواهد کرد. این مساله ای است که احتیاج دارد سیاستگذاران حوزه فولادی کشور بر اساس آن تصمیم گیری کنند.

سیدرضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکننده فولاد ایران در ادامه با اشاره به به آمار صادرات فولاد ایران و افزایش ظرفیتی که در ادامه فولاد ایران خواهد داشت، عنوان کرد: کشور ما طی سال گذشته هشت میلیون و 500 هزار تن فولاد را به دیگر کشور ها صادر کرده که بیش از شش میلیون تن آن شمش و اسلوب بوده است. از آنجاکه در سال پیش‌رو قرار است تا چهار میلیون تن به ظرفیت تولید و صادرات فولاد کشور افزوده شود، در نظر گرفتن شرایط جهانی در سیاستگذاری‌های صادراتی امری لازم است و باید بدانیم که کار دشواری را در پیش داریم.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی همچون قیمت فولاد spk ، قیمت فولاد اتومات و دیگر محصولات با شماره 63511-021 تماس برقرار کنید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/02/19