افزایش تولید فولاد در فولاد مبارکه

بهرام سبحانی که هم اکنون در سمت مدیریت عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان می باشد، اخیرا طی یک گفت و گوی خبری اعلام کرده است که این شرکت توانسته است در سال جاری حدود 15% افزایش تولید فولاد خام داشته باشد. وی ادامه داد: در شرکت فولاد مبارکه حدود 170 هزار تن فولاد خام تولید شده است که این حجم از تولید یعنی، ما توانسته ایم نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود پانزده درصد فولاد خام بیشتری را تولید کنیم.

وی افزود: ما همچنین در سال جاری سهم صادرات خود را بسیار کاهش داده ایم و به منظور تامین بازار های داخلی، حدود سی و چهار درصد افزایش بیشتری را در عرضه ی محصولات این شرکت نسبت به سال گذشته داشته ایم. این موضوع توجه و اهمیتی که شرکت فولاد مبارکه برای بازار های داخلی قائل است را نشان می دهد. هرچند که با فروش خارجی و صادرات می توانستیم به سود بیشتری دست پیدا کنیم، اما تامین بازار های داخلی در اولویت بیشتری قرار داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: بهره برداری توسعه های مجتمع شرکت فولاد مبارکه ، بومی سازی و جایگزینی 16 عدد پایه هیدروژنی و اتوماسیون صنعتی در واحد باکس آنلینگ با تلاش متخصصان داخلی، برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت و تقسیم سود نقدی هفت هزار و 500 میلیارد ریالی ، افزایش سهم مالکیت سهام شرکت توسعه معادن و فلزات به ۳۸درصد ، به عنوان بخشی از دستاوردهای گروه فولاد مبارکه در نیمه نخست امسال است.

بهرام سبحانی ابتدا در مورد دستاورد های شرکت فولاد مبارکه اصفهان سخن گفت و سپس اشاره ای کرد به عواملی که این جزو این دستاورد های مهم بشمار می رود؛ مانند: برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت، بهره برداری کردن از فولاد سبا، جایگزینی 16 عدد پایه هیدروژنی و اتوماسیون صنعتی در واحد باکس آنلینگ، افزایش سهم مالکیت سهام شرکت توسعه معادن و فلزات و نهایتا تقسیم سود نقدی هفت هزار و 500 میلیارد ریالی.

وی در پایان گفت و گوی خود گفت: سال گذشته، شرکت فولاد مبارکه به عنوان بزرگ ترین تولید کننده فولاد در کشور شناخته شد. ما در سال گذشته بیش از 6 میلیون تن محصولات مختلف فولادی را تولید کردیم.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/08/01