افزایش رشد تقاضای جهانی فولاد

طبق جدید ترین گزارشی که اخیرا از سوی شرکت ورلد استیل منتشر شده است،از آنجایی که تقاضای جهانی فولاد تحت تاثیر میزان رشد در کشور چین می باشد، پیش بینی می شود که تا پایان سال 2017 میزان تقاضای جهانی فولاد، 7% رشد پیدا کند و به ظرفیت 1.622 میلیارد تن برسد.

طبق نقل قول ایسنا از شرکت ورلد استیل، پیش بینی می شود در سال 2018 شاهد کندی روند صعودی تقاضای جهانی فولاد باشیم؛ زیرا صنعت فولاد کشور چین نیز در این سال بسیار کند حرکت خواهد کرد. همچنین گفتنی است که در حال حاضر شرایطی در بازار های جهانی فولاد ایجاد شده است که ریسک های مربوط به تجارت جهانی و ورود به این حرفه را تا حد زیادی کاهش داده است.

طبق جدید ترین پیش بینی ای که این شرکت داشته است، تقاضای جهانی فولاد تا 1.5% در سال آینده کاهش خواهد داشت و به 1.648 میلیارد تن خواهد رسید. از سویی دیگر، کشور چین اخیرا اقدام به تعطیلی کوره های قدیمی و غیر قانونی خود کرده است که این موضوع می تواند تاثیر بسازیی در میزان تقاضای فولاد بگذارد.  گفتنی است که طبق برآورد های انجام شده، انتظار می رود تا کشور چین در سال جاری و آینده، حدود 766 میلیون تن فولاد مصرف کند.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/07/25