افزایش صادرات بیلت ایران

کارخانه فولاد جدیدی در ایران برای تولید بیلت تاسیس شد. این کارخانه با تولید بیلت، هم تولید دخلی را بالا می برد و هم باعث می شود تا توان صادراتی ایران بالا رود.

سه شرکت معدنی، صنعتی چادرملو و شرکت صنایع ومعادن سرزمین پارس(پامیدکو) در منطقه اردکان یزد باه مشارکت کردند. به موجب این مشارکت تولید بیلت به 1.2 میلیون تن در سال خواهد رسید.

این کارخانه درای تجهیزات ساخت بیلت در ابعاد 130، 150 و 200 میلی متر بوده و همچنین توسط SMS Concast وابسته به SMS گروپ می باشد. تامین آهن اسفنجی این کارخانه هم از سمت شرکت چادرملو می باشد.

 در شرایط فعلی،کارخانه های نوردی که در بازار داخلی در حال فعالیت هستند،با افتتاح این کارخانه سود بسیاری خواهند بر و در عین حال این کارخانه تازه تاسیس قصد ورود به بازرا صادراتی ایران را دارد. البته تامین نیاز داخلی کشور از سمت تولیدکنندگان انجام می شود اما آنها صادرات خود را به کشورهای دیگر نیز انجام می دهند.

 با توجه به شرایط خوبی که صادر کنندگان بیلت ایران در بازار جهانی دارند خصوصا در مناطق منا و شرق دور، شرکت های چادرملو و پامیدکو هم می توانند از موقعیت های مناسب بازارهای صادراتی استفاده کنند.  صادرات بیلت و بلوم در سه ماهه ابتدایی سال ۹۶ (۲۱ مارس تا ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷) با افزایش ۵ درصدی همراه شد. ۷۵۱ هزار تن از صادرات ۲.۷ میلیون تنی فولاد ایران مربوط به صادرات بیلت و بلوم بوده است.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید.

 

 

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/05/09