افزایش غیرمنطقی قیمت فولاد

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره افزایش قیمت فولاد اظهار داشت: رشد ناگهانی قیمت ها در بازار فولاد موجب شده تا تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با شوکه بزرگی مواجه شوند. افزایش قیمت ها در بازار فولاد در برخی بخش ها حتی به دوبرابر هم رسیده است و این افزایش قمیت بدوراز انتظار و غیر منطقی می باشد.

نماینده مردم اصفهان افزود: چنانچه در بازارهای مسکن یا صنعت رونقی ایجاد می شد، این افزایش قیمت نیز منطقی تلقی می شد اما در شرایط فعلی که در بخش صنایع و مسکن هنوز رکود حاکم است، این افزایش قیمت هیچ توجیهی ندارد.

وی با اشاره به پیگیری این افزایش قیمت ها اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی نهاد اجرایی نمی باشد و نمی تواند جلوی این افزایش قیمت ها را گیرد و تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که کمیته تحقیق و تفحصی را تشکیل دهد تا از این طریق بتواند موضوع را بررسی کند. ما از دولت می خواهیم تا هرچه سریعتر این موضوع بسیار مهم را پیگیری کرده و مانع از افزایش قیمت غیر منطقی فولاد شود.

وی با تاکید بر افزایش غیره منتظره قیمت های فولاد برای تولیدکنندگان غیر قابل باور است، افزود: نمایندگان مجلس با گرانی هیچ محصولی در کشور موافق نیستند و باید به این موضوع توجه داشت که افزایش بیش از حد هر محصولی به هیچ عنوان به نفع جامعه نیست. زیرا در حال حاضر این تغییر قیمت ها باعث شده تا فولادسازان کشور هم به ناچار قیمت محصولات فولادی خود را افزایش دهند.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/11/09