افزایش قیمت سنگ آهن

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، روند قیمتی سنگ آهن رو به افزایش است که این روند رو به رشد به موجب عوامل مختلفی رخ داده است. در حقیقت میزان تولید فولاد در کشور چین قبل از محدودیت های زمستانی با افزایش مواجه شده است. از سویی دیگر مقامات کشور هند سعی دارند تا برای انتخابات سال آینده حدود 88 معدن سنگ آهن را راه اندازی کنند. چنانچه این اتفاق رخ دهد، بازار های صادراتی فولاد ایران با مشکلاتی مواجه خواهد شد چرا که همانند این اتفاق در سال 95 رخ داد که با بازگشت هند به بازار های صادراتی سنگ آهن، بخش صادرات ایران لطمه های بسیار جدی خورد.

به دنبال کاهشی قیمت فولاد در کشور چین، سنگ آهن فرصتی پیدا کرد تا روندی افزایشی را در پیش گیرد. سوالی که برای بسیاری از فعالان این بخش پیش می آید این است که این معادله در بازار و در رابطه با این دو محصول در شرایط فعلی بازار های جهانی نمایانگر چه سیاست هایی در بازار این دو محصول در کشور چین می باشد؟   

در حقیقت اکثر تولید کنندگان سعی دارد از موقعیت فعلی استفاده کرده و قبل از اعمال محدودیت های زمستانی تولیداتشان را افزایش دهند و به نوعی میزان سودشان را در این دوره از زمستان یا ثابت نگه دارند و یا نسبت به سقف خواسته هایشان افزایش دهند. مسئله دیگر در مورد بالا رفتن قیمت سنگ آهن می باشد که تغییر الگو مصرف این محصول و افزایش استفاده از سنگ آهن پرعیار از جمله دلایل افزایش قیمت آن می باشد. امار های بدست امده نشان می دهد قیمت سنگ آهن روز گذشته پس از 7/1 درصد افزایش نسبت به یک هفته گذشته، به قیمت 74 دلار و 58 سنت رسید.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد گرمکار، خرید فولاد اتومات، قیمت فولاد سمانته، خرید استیل و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان با در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/08/14