افزایش قیمت فولاد

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، سید رضا شهرستانی، عضو هیات مدیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از افزایش قیمت فولاد خبر داد.
شهرستانی دراینباره عنوان کرد: با توجه به اینکه اختلاف زیادی بین قیمت داخلی و صادراتی وجود دارد، طی روزهای آینده قیمت فولاد افزایش می یابد. قیمت فولاد همچون طلاست و نرخ آن بستگی به قیمت های جهانی و ارز دارد. در شرایط فعلی قیمت جهانی هرتن شمش 500 دلار است که با دلار 3700 تومانی تقریبا قیمت آن در هر کیلو 2000 تومان می باشد. این در شرایطی است که آخرین قیمت عرضه آن در بازار داخلی 1900 تومان بوده که این موضوع اختلاف میان بازار داخلی و صادراتی را نشان می دهد. در این وضعیت تولیدکنندگان ترجیح می دهد بجای عرضه داخلی، محصولاتشان را صادر کنند.
وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت فولاد طی روزهای آینده عنوان کرد: تولیدکنندگان فولاد چاره ای جز افزایش قیمت های داخلی برای حفظ خود در بازار ندارند زیرا قسمتی از مواد اولیه تولید فولاد از قبیل الکترودهای گرافیتی، فروآلیاژها و قطعات یدکی ماشین‌آلات، وارداتی هستند که این موضوع تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی محصولات خواهد گذاشت و همین موضوع باعث می شود با توجه به افزایش قیمت ارز، قیمت فولاد نیز افزایش یابد.
شهرستانی همچنین با اشاره به افزایش صادرات فولاد و افزایش قیمت‌های جهانی اظهار کرد: شرایط جهانی به هر حال بخشی از وضعیت داخلی را جبران می‌کند اما باید به این موضوع توجه داشت که شرایط جهانی بیشتر به سود شرکت‌های خصولتی و شرکت‌های دارای زنجیره کامل تولید فولاد بوده است و شرکت هایی امثال فولاد مبارکه و فولاد خوزستان در این وضعیت می‌توانند سود ببرند چرا که به سنگ آهن و انرژی ارزان دسترسی دارند.

شرکت فولاد حامیران نمایندگی فروش فولاد آلیاژی اصفهان و همچنین نمایندگی انحصاری فروش فولاد آلیاژی بهلر در ایران نیز در زمینه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه فعالیت دارد که  برای اطلاع از قیمت محصولات همچون قیمت فولاد mo40 ، قیمت فولاد ck45  ، قیمت فولاد hss  و دیگر محصولات فولادی می توانید با شماره های 63511-021 تماس حاصل فرمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/11/04