افزایش قیمت ها قبل از عید شکوفایی در چین

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، کیوان جعفری طهرانی، کارشناس ارشد بازار‌های بین‌المللی معدن و فولاد در تحلیل قیمت سنگ آهن گفت: بیشترین افزایش قیمت سنگ آهن در سال گذشته همزمان با عید شکوفه های چین و پس از آن رخ داد که در ماه فوریه بود. قیمت سنگ آهن در ان مدت به 94 دلار هم رسید. اما در سال جاری شاهد این افزایش قیمت از یک ماه جلو تر از عید شکوفه ها هستیم. عید شکوفه ها در چین از 15 فوریه شروع و تا 22 فوریه ادامه دارد.
هر ساله قبل از تعطیلات عید در کشور چین شاهد افزایش قیمت ها هستیم اما امسال این افزایش با شروع سال میلادی اتفاق  افتاد که این امر دلایل متعددی خواهد داشت. به دلیل وجود مسائل کنترلی که در کشور چین وجود دارد، هنوز اجرای طرح کاهش تولید فولاد (در پی محدود کردن فولادسازان برای کاهش ظرفیت‌های تولیدی) در این کشور بصورت جدی انجام نگرفته همچنین در در بندر هدلن به دلیل توفان در استرالیا مشکلاتی بوجود امده که این دوعواملی هستند که باعث ایجاد جو روانی شده‌اند و اجازه نمی‌دهد شاهد کاهش قیمت خیلی شدید باشیم (منظوراز شدید به میزان ۱۰ دلار است).
بطور معمول انتظار کاهش قیمت تا قبل از تعطیلات سال نو چینی وجود دارد، چرا که با توجه به جو روانی موجود هرچه به 15 فوریه نزدیک شویم (یک ماه تا تعطیلات سال نوی چینی زمان است) این جو روانی تعدیل شده و قیمت‌ها کاهش می‌یابند.
وی در ادامه افزود:  طبق آخرین اطلاعات دریافتی از گمرک چین، در پایان سال ۲۰۱۷ ایران پس از کشورهای استرالیا، برزیل، آفریقای جنوبی، هندوستان و ‌اوکراین در جایگاه ششمین صادر‌کننده سنگ‌آهن به چین قرار دارد، اگرچه جایگاه ایران طی سال ۲۰۱۷ ماه به ماه متغیر و متفاوت بود ولی معدل این جایگاه در انتهای سال ۲۰۱۷ برای ایران ششم بوده است.

شرکت فولاد حامیران نمایندگی فروش فولاد آلیاژی اصفهان و همچنین نمایندگی انحصاری فروش فولاد آلیاژی بهلر در ایران نیز در زمینه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه فعالیت دارد که  برای اطلاع از قیمت محصولات همچون قیمت فولاد mo40 ، قیمت فولاد ck45  ، قیمت فولاد hss  و دیگر محصولات فولادی می توانید با شماره های 63511-021 تماس حاصل فرمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/11/14