افزایش قیمت ورق گرم صادراتی سی آی اس

اخبار بازار فولاد حاکی از افزایش قیمت ورق گرم صادراتی سی آی اس می باشد. به دلیل بالا بودن قیمت های چین، تمایل ثابت خریدارن نسبت به خرید و  محدود بودن میزان عرضه سی آی اس، روند قیمتی ورق گرم صادراتی همچنان صعودی است. به همین دلیل کارخانه ها اقدام به افزایش قیمت هفتگی کرده اند. آخرین معامله ورق گرم سی آی اس در منطقه منا 465 تا 470 دلار هر تن فوب بوده که 15 تا 20 دلار رشد هفتگی داشته است.

لازم به ذکر است دولت ترکیه اخیرا اقدام به خرید چند محموله از روسیه و اوکراین کرده است که قیمت خرید این محموله ها در 480 تا 490 دلار هر تن سی اف آر می باشد. ورق سرد صادراتی سی آی اس نیز 530 دلار هر تن فوب دریای سیاه است. افریقا نیز ورق گرم روسیه را در 490 دلار هر تن سی اف آر نیز معامله کرده است

در حال حاضر فرصت و شرایط خوبی برای عرضه کنندگان ورق گرم مهیاست زیرا میزان درخواست های خرید نیز رو به بالا است. به دلیل بالا بودن قیمت ها چین، شاهد افزایش و بالا بودن میزان تقاضا در خاور دور نیز علاوه بر منطقه منا هستیم. در بازار داخلی ترکیه هم قیمت ورق گرم 10  تا 20 دلار بالا رفته از این رو تقاضا برای ورق سی آی اس مطلوب است.

طبق گزارشی که اخیرا از سوی انجمن آهن و فولاد ترکیه به دست آمده است، صادرات فولاد این کشور در 6 ماه اول سال جاری رونق داشته و میزان صادرات نیز نسبت به سال قبل افزیش داشته است.  برای صادرات فولاد ترکیه 16 درصد رشد سالانه در نظر گرفته شده است؛ همچنین ارزش کالای صادر شده 31 درصد افزایش یافته است. فولاد ساختمانی بیشترین کالای صادر شده بود اگر چه حجم فروش بین ژانویه تا ژوئن 15 درصد افت داشت. صادرات ورق نیز 1.4 میلیون تن شد که 8.5 درصد رشد داشت.

 

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/04/19