بازار جهانی فولاد در حالت ثبات

سنگ آهن در چین

طبق گزارشات به دست آمده از مرکز خدمات فولاد ایران در طول هفته ای که گذشت، شاهد نوسان در بازار سنگ‌ آهن وارداتی در چین بودیم. لازم به ذکر است که قیمت سنگ آهن به حداقل ترین حالت ممکن در طی یک سال گذشته رسید و از حدود 56 دلار در هفته ی اخیر به 54 دلار رسید؛ اما گفتنی است که شاهد افزایش قیمت تدریجی تا پایان هفته ی گذشته بودیم. نهایتا روز پنج‌شنبه سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین 10 سنت بالا رفته 54 دلار و 65 سنت در هر تن خشک سی اف‌آر ثبت شد. طبق برآورد های انجام شده، به نظر می آید که عملکرد بازار فولاد در چین بهتر شده و همین موضوع باعث شده تا در ادامه ی آن بازار سنگ آهن چین نیز بهبود پیدا کند. 

 

 

قراضه در ترکیه

در هفته ی گذشته شاهد بهتر شدن وضعیت قراضه (افزایش خرید) در ترکیه بودیم که دلیل این امر را می توان بهبود یافتن تقاضا پس از ماه مبارک رمضان دانست. قراضه سنگین 80-20 آمریکا در 277 دلار در هر تن سی اف آر ترکیه اعلام شد. قراضه سنگین 80-20 دریای بالتیک در 272 دلار در هر تن سی اف آر و قراضه خرد شده در 277 دلار در هر تن سی اف آر معامله شد. 

قراضه آ3 سی‌ای اس در 261 دلار در هر تن سی اف آر ترکیه معامله شد. در خاور دور نیز قراضه آ3 روسیه 263 دلار در هر تن سی اف آر ثبت شده و در کره جنوبی هم قیمت ها همچنان در حالت ثابت بود.

شرکت حامیران استیل، دارای نمایندگی رسمی فولاد بهلر آلمان و فعالیت در زمینه ی فروش لوله - فروش ورق اکسین و ...

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/03/28