بحران فولاد در سال آینده تمام می شود

طی سال های اخیر شاهد رکود در بازار های داخلی و خارجی فولاد بوده ایم. لازم به ذکر است که بحران در صنعت فولاد تا جایی پیش رفت که منجر شد تا میزان درآمد و سود آوری برای فولاد سازان و فعالان این صنعت بسیار کاهش یابد. طی جدید ترین گزارشی که از سوی اتحادیه آهن و فولاد منتشر شده است، در سال آینده بازار فولاد در سطح جهانی با رشد تقاضای زیادی رو به رو خواهد بود و این موضوع می تواند باعث رشد قیمت ها نیز بشود. به نظر می رسد در سال آینده میزان تقاضای فولاد تا 26 میلیون تن افزایش یابد.

طبق بررسی هایی که اخیرا صورت گرفته است، صنعت فولاد در سال آینده گرفتار سایر بحران های اقتصادی نخواهد شد و چالش های پیش رو بر بازار فولاد تاثیری نخواهد گذاشت. یکی از مهم ترین علت ها برای این ادعا، سیاست های اتخاذ شده چینی ها و وضعیت بازار فولاد آن ها می باشد.

یکی از بزرگ ترین مصرف کننده و تولید کننده های فولاد، کشور چین است که به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش آلاینده ها، تصمیم گرفته اند تا میزان تولید فولاد در کشور خود را تا حد زیادی کاهش دهند. این موضوع می تواند یک نکته بسیار مثبت برای بازار فولاد باشد زیرا با توجه با افزایش تقاضا در سال اینده، میزان عرضه فولاد چین کاهش می یابد. این امر می تواند توانایی رقابت دیگر فولاد سازان و فروشندگان را بالا ببرد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

 

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/08/03