بهبود میزان تولید فولاد در کشور

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، علی رغم وجود مشکلات و کاستی ها طی سال اخیر در برنامه ریزی تولید محصولات فولادی و عدم توازن در زنجیره تولید آن، روند کلی تولید محصولات فولادی مثبت بوده است و کشور ما در دو زمینه تولید و صادرات رکود های جدیدی را به ثبت رسانده است.

طبق آمار های بدست آمده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور، این روند صعودی طی 10 ماهه ابتدایی سال جاری رخ داده و فولاد سازان بزرگ کشور علی رغم وجود مشکلات در این صنعت مادر، توانسته اند روند صعودی تولیداتشان را حفظ کنند. با توجه به این امر، طی 10 ماهه سال جاری حدود ۱۸ میلیون و ۳۶۲ هزار تن فولاد میانی در کشور  تولید شده که این میزان در مقایسه با سال گذشته 19 درصد رشد داشته است. افزایش تولید محصولات میانی فولادی، نشان دهنده افزایش ارزش افزوده در صنعت فولاد است و قدمی به سوی حذف خام فروشی محسوب می‌شود.
رتبه اول ورق پوشش‌ دار در رشد تولید
طی این مدت محصولات بسیاری تولید شد که ورق های پوشش دار در رتبه اول بیشترین تولید قرار گرفتند. میزان تولید این محصول فولادی از ۸۸۹ هزار تن در ۱۰ ماهه سال ۹۵، با ۴۲ درصد رشد به یک میلیون و ۲۵۸ هزار تن رسیده است.
بعد از ورق های پوشش دار، ورق سرد در رتبه دوم قرار دارد و میزان تولید این محصول طی 10 ماهه ابتدایی سال جاری یک میلیون و 950 هزار تن گزارش شده است.

در بین تمام رشد تولید ها، تنها میلگرد ها با کاهش تولید مواجه شده اند و با 9 درصدی در مقایسه با سال گذشته، به ۵ میلیون و ۱۶۷ هزار تن رسید.
برتری نسبی تولید ورق گرم
امار بدست آمده حاکی از رشد 10 درصدی تولید ورق گرم در 10 ماهه سال جاری می باشد که میزان تولید این محصول فولادی نیز به ۶ میلیون و ۴۱۵ هزار تن رسید.
مجموع تولید محصولات فولادی ۱۶ میلیون و ۳۹۸ هزار تن گزارش شده که از این میزان ۶ میلیون و ۴۱۵ هزار تن به ورق گرم، ۵ میلیون و ۱۶۷ هزار تن به میلگرد، یک میلیون و ۹۵۰ هزار تن به ورق سرد، یک میلیون و ۲۵۸ هزار تن به ورق پوشش‌ دار و ۹۰۵ هزار تن تیرآهن اختصاص داشته است.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/12/12