تاسیس کارخانه جدید فولاد اکسین

شرکت فولاد اکسین ( اکسین خوزستان) تنها تولید کننده پلیت در ایران اقدام به احداث کارخانه جدیدی کرد. این کارخانه هدف از اقدام کارخانه جدید را رسیدن به خود کفایی در زمینه تولید پلیت فولادی دانست.

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، شرکت فولاد اکسین خوزستان توانایی تولید 1.05 میلیون تن در سال را داراست. براساس اعلام این شرکت، کارخانه تازه تاسیس قرار است با ظرفیت تولید 1.2 میلیون تن در سال شروع به کار نماید. براساس آمار بدست آمده، شروع بکار این کارخانه در یکی دو سال آینده می باشد. یکی از موانع مهم در سرمایه گذاری برای این پروژه دسترسی نداشتن به اسلب های کیفیت بالا برای تولید پلیت می باشد. این شرکت قصد دارد تا شرایط خود را در حوزه تامین مواد اولیه صنایع نفت و گاز، کشتی سازی و ذخیره سوخت بهبود بخشد.

یکی از نمایندگان این شرکت اظهار داشت: عرضه کنندگان ما که شرکت های فولاد خوزستان، فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان هستند، همگی بر فولاد با درجه تجاری تمرکز دارند این در حالیست که شرکت ما پلیت با درجه ویژه تولید می کند که برای تولید این محصول نیازمند مواد اولیه متفاوتی می باشد.

در حال حاضر شرکت اکسین خوزستان با نرخ بهره برداری 70-75 درصد در حال فعالیت می باشد که سالانه نیاز به 900 هزار تن اسلب دارد. در صورتی که این شرکت در طرح سرمایه گذاری خود موفق شود، چنین حجمی برای عرضه به بازار قابل دسترس خواهد بود. در این شرایط تولید کنندگان اسلب ایران می توانند محصولات خود را به بازار خارجی بفرستند زیرا این محصولات برای خریداران خارجی دارای جذابیت می باشد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/09/04