تامین کنندگان فولاد امریکا

بر اساس اطلاعات بدست آمده از میزان واردات فولاد کشور امریکا، این کشور در سال 2017 حدود 34 میلیون و 600 هزار تن از 85 کشور جهان به کشور خود فولاد وارد کرده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است. ایالات متحده حدود 8 درصد از مجموع میزان واردات فولاد جهان را سهم خود کرده است این در شرایطی است که میزان واردات این کشور در سال 2017 حدود 15 درصد بیشتر از دومین کشور وارد کننده فولاد جهان یعنی آلمان می باشد.

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، تعداد کشور هایی که حدود 77 درصد از نیاز کشور امریکا را تامین می کند 11 عدد می باشد. این کشور ها شامل کانادا، برزیل، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، ترکیه، ژاپن، آلمان، تایوان، چین و ویتنام می باشد. کشور کانادا با صادرات حدود 5 میلیون و 800 هزار تن فولاد به آمریکا بیشترین سهم را در تامین نیاز فولاد این کشور داراست. این کشور 17 درصد از نیاز امریکا را تامین می کند. کشور برزیل در جایگاه دوم قرار دارد و 14 درصد از نیاز امریکا را تامین می کند. میزان سهم دیگر کشور در تامین نیاز کشور آمریکا به این صورت می باشد؛ کره جنوبی 10 درصد، مکزیک 9 درصد، روسیه 8 درصد، ترکیه 6 درصد، ژاپن 5 درصد و سه کشور تایوان، چین و ویتنام به ترتیب 4، 3 و درصد از نیاز فولاد این کشور را تامین می کنند.

 

همانطور که در نمودار می بینید، کشور چین تنها 3 درصد از نیاز امریکا به فولاد را تامین می کند. پس از سال 2014 میزان صادرات فولاد چین به امریکا به مرور زمان کاهش یافته است. در سال 2014 کشور چین در میان 5 کشور اصلی تامین کننده فولاد امریکا قرار داشت اما میزان صادرات این کشور طی سال های 2015 تا 2017 با کاهش مواجه شد. طی سال‌های اخیر کشور چین به‌دلیل صادرات فولاد ارزان و کم کیفیت از طرف دولت‌های مختلف تحت فشار قرار گرفته و تعرفه‌های بازدارنده بسیاری برعلیه صادرات این کشور وضع شده است. بصورتی که بر روی حدودا 16 کد تعرفه، عوارض وارداتی ضد دامپینگ علیه واردات فولاد از چین در ایالات متحده وجود دارد. با توجه به گزارشات منتشر شده، میزان خالص واردات کشور امریکا در سال 2016 حدود 21 میلیون و 700 هزار تن بوده که این میزان واردات شامل محصولات تخت، طویل، لوله‌ها و محصولات نیمه‌ساخته و فولاد زنگ‌نزن می باشد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید                                                        

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/01/18