تحریم های 13 آبان آغاز شد

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، دور دوم تحریم ها امروز 13 آبان ماه 97 مطابق 4 نوامبر آغاز خواهد شد. دور جدید تحریم ها شامل تحریم های نفتی می باشد که کشور امریکا بر علیه ایران صادر کرده است. این دوره برخلاف دور اول تاثیر بسزایی بر بازار های اقتصادی و کالایی ما خواهد گذاشت اما میزان تاثیر گذاری آن بر بازار ها متفاوت می باشد. در بخش فولاد و سنگ آهن مشکلاتی از قبیل حمل و نقل گریبانگیر بازار فولاد کشور خواهد شد چرا که بخش کشتیرانی و پهلو گرفتن کشتی های خارجی را در بنادر ایران با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. با توجه به این مهم که بازار فولاد ایران سهم قابل توجهی از صادرات جهانی را داراست، ناگریز تحریم ها تغییراتی را در روند صادرات فولاد کشور بوجود خواهد آورد. از دیگر مشکلات ناشی از تحریم های جدید می توان به کاهش میزان خرید محصولات فولادی، ایجاد وقفه و مشکل در نقل و انتقالات بانکی، معضلات بیمه ای و حمل نقل اشاره کرد که یگی پس از دیگری بازار فولاد ضعیف خواهد کرد.

در اینباره کیوان پورشب کارشناس بازار فولاد کشور اظهار داشت: بنده به عنوان کارشناس بازار فولاد بیشترین نگرانی ام از بخش حمل و نقل این حوزه است چرا که تحریم ها از امروز اعمال خواهد شد و هر روز مشکلات حمل و نقل اضافه می شود. با توجه به اینکه عدم پهلو گرفتن کشتی ها در بنادر صادرات فولاد ایران را تحت الشعاع قرار میدهد، پیشنهاد ما به مسئولین این است که هر چه سریع تر برای حل آن اقداماتی بیندیشند. در حقیقت بخش حمل‌و‌نقل دریایی یکی از بخش‌هایی خواهد بود که موجب افزایش قیمت فروش محصولات ما خواهد شد.‌ 

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد گرمکار، خرید فولاد اتومات، قیمت فولاد سمانته، خرید استیل و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان با در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/08/13