تحلیل بازار فولاد طی روزهای اخیر

به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد، همانطور که شاهد هستیم سکوت بازار فولاد را فرا گرفته و خرید و فروش در حوزه مقاطع فولادی روندی کاهشی به خود گرفته است. از این رو تولید کنندگان برای تعیین سطح قیمت مقاطع سردرگم شده اند و التهابات حاکم بر این بازار جو نامطلوبی را ایجاد کرده است. طی هفته گذشته برخی مبادی فروش با احتیاط در مسیر معاملات حرکت می کردند زیرا قیمت ها ثبات چندانی نداشت و مرتب در حال تغییر و تحول بود. اما دو روز پایانی هفته اخیر وضعیت کمی تغییر کرد و بنگاه داران با جسارت بیشتری پا به میدان گذاشتند.

بطور کلی با توجه به التهابات بازار و نوسانات ناشی از قیمت دلار باعث شد تا فروشندگان از اعلام قیمت خودداری کنند که این امر بازار ملتهب فولاد را در سکوت فرو برد. طی روزهای گذشته جلساتی در مجلس و دولت شکل گرفت اما سرعت حوادث از جمله افزایش بی سابقه قیمت دلار و اعتصاب برخی بنگاه داران به قدری بود که قدرت تجزیه و تحلیل را از همه گرفت. در مجموع بازار بلاتکلیف به نظر می رسد و قیمت محصولات فولادی ثبات چندانی ندارد. بسیاری از تولیدکنندگان فولادی یکی از مشکلات خود را مالیات بر ارزش افزوده می دانند اما از سوی دیگر باید این مورد را در نظر گرفت که صنعت فولاد تا زمانی که به محصول نهایی خود برسد باید از چندین حلقه عبور کند و اگر یکی از این حلقه ها فرار مالیاتی داشته باشد، سنگینی بار خود را بر دوش حلقه قبلی می اندازد.

در شرایطی که بازار بصورت لحظه ای در حال تغییر و تحول است، توجه به موضوع مالیات نمی تواند راه گشای این شرایط نامطلوب باشد. بنابراین باید دولت دست به کار شود و با به کار گیری راه های چندگانه و عملیاتی کردن آنها صنعت فولاد را از این وضعیت خارج کند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی همچون فولاد ابزار سردکار، فولاد ابزار گرمکار، فولاد قالب پلاستیک و ... با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/04/09