تغییر سبد صادراتی فولادمبارکه مطابق با نیاز داخلی

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد ؛ اگرچه فولاد مبارکه مطابق با نیاز داخل ، سبد صادراتی و داخلی خود را تغییر داده است ولی هیچگاه صادرات خود را به صفر نرسانده است. 
دکتر بهرام سبحانی مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان ، در رابطه با تغییر سبد صادراتی و داخلی فولادمبارکه که مطابق با نیاز داخلی است ، بیان کرد : ما در سالهای گذشته روند رو به رشدی را در فروش به ثبت رسانده ایم . درسته که به تناسب نیاز داخل تغییراتی در فروش داخلی و صادراتی ایجاد شده است اما هیچگاه صادرات  به صفر نرسیده است. برای مثال در سال 94 که رکود در بازار فولاد به چشم میخورد ، فولاد مبارکه اصفهان از طریق افزایش فروش صادراتی سعی در جبران فروش خود کرد. از این سو در سال 94 بیش از 3 میلیون و 300 هزار تن فروش داخلی و نزدیک به 2 میلیون تن فروش صادراتی داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال گذشته به دلیل افزایش نیاز داخلی در بخش فولاد آلیاژی ، فولاد مبارکه سبد صادراتی و داخلی خود را تغییر داد و فروش داخلی را بالا برد. اما این به معنی قطع صادرات نیست. در 7 ماهه امسال فولاد مبارکه توانسته نزدیک به 3.5 میلیون تن فروش داخلی و 588 هزار تن فروش صادراتی داشته باشد. انتظار می رود که امسال ارزش فروش شرکت به  144 هزار میلیارد ریال برسد.

سبحانی افزود : مبنای قیمت گذاری محصولات فولاد مبارکه، کشف قیمت در بورس کالای ایران است. عملکرد صادرات فولاد مبارکه گویای تغییر جهت صادراتی محصولات شرکت است چرا که صادرات در سال گذشته بیشتر به اروپا، خاورمیانه، آفریقا و خاور دور بود در حالی که در ۷ ماهه امسال عمدتا از نوع اسلب و بیشتر به خاوردور، خاورمیانه، اروپا و آفریقا بوده است. شرکت فولاد مبارکه همچنان به صادرات خود ادامه خواهد داد ولی بیشتر خود را با نیاز داخل تطبیق میدهد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/10/09