تنظیم بازار فولاد

به گزارش شرکت فولاد حامیران در اخبار بازار فولاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل جدیدی برای تنظیم محصولات فولادی ابلاغ کرد که مورد اعتراض بسیاری از تولیدکنندگان فولاد قرار گرفت. رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در رابطه با این ابلاغیه بیان کرد: این امر مشکلات جدیدی در بازار به وجود می آورد از جمله این مشکلات ایجاد دوگانگی در بخش فولاد است.

وی در مصاحبه ای از دولت خواست که قیمت گذاری را در بخش فولاد فراموش کند زیرا این امر مشکلات بیشتری را به بازار تزریق می کند. خلیفه سلطانی، دبیر انجمن فولاد نیز با انتقاد از روش ابلاغ شده برای تنظیم بازار فولاد تصریح کرد: متأسفانه در شرایط فعلی که بازار با التهاب شدیدی مواجه است، به جای تشکیل جلسات منسجم با واحدهای تولیدی، جلساتی مشورتی با واسطه ها برگزار شد در نتیجه واسطه ها نقش بیشتری در تصمیمات اخیر داشتند که بهم ریختگی بازار فولاد و این التهابات عجیب ناشی از همین امر است.

سلطانی در مصاحبه انجام شده از وزارت صنعت خواسته بود تا جلسه ای منسجم با واحدهای تولید برگزار کند تا مشکلات بخش فولاد بیش از پیش نشود.

بر اساس بررسی های صورت گرفته، در بند یکم این ابلاغیه آمده است که: «تمامی تولیدکنندگان باید همه محصولات خود را در بورس عرضه کنند.» این امر به اعتقاد کارشناسان فولاد، تصمیمی اشتباه و اجرا نشدنی است. از سوی دیگر بنا بر بند دوم این ابلاغیه، میزان کف عرضه محصولات فولادی 120 درصد نیاز کشور عنوان شده است در صورتی که رشد مصرف سرانه فولاد در کشور طی سال گذشته، تنها یک درصد بوده است و این بند از ابلاغیه نیز مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان فولاد قرار گرفته است. به اعتقاد فعالان بازار فولاد؛ تنظیم بازار بر اساس این ضوابط دوگانگی در بازار به وجود می آورد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی همچون، قیمت فولاد تندبر، قیمت فولاد قالب پلاستیک و ... با کارشناسان ما در تماس باشید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/05/09