جهش 8 میلیون تنی فولاد برای صادرات در سال جاری

صادرات فولاد در سال جاری

به گزارش حامیران ، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ضمن اشاره به اهمیت صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی از خیز هشت میلیون تنی صادرات فولاد در سال جاری خبر داد.

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهدی کرباسیان اینگونه بیان کرد :  یکی از ارکان اساسی در صنایع مختلف ، صادرات است.

وی افزود : صنعتی میتواند حیات مستمر و پایدار داشته باشد که  ، زمینه تولید محصولاتی را که امکان صادرات آنها وجود دارد ، فراهم کند . به طوری که گفته میشود باید 30 درصد از ظرفیت یک واحد تولیدی به بازار صادراتی اختصاص داده شود.  صنایعی که بخشی از درآمد خود را از طریق بازارهای صادراتی کسب می‌کنند، باعث ایجاد ارزش افزوده  و همچنین مقاومت در مقابل نوسانات ارز خواهند شد و این موضوعی است که در خصوص معادن و صنایع معدنی تأثیر دو برابر دارد. همچنین وی با اشاره به جایگاه صادرات برای محصولات معدنی گفت: صادرات در حوزه ی معدن و صنایع معدنی نظیر فولاد آلیاژی  علاوه بر اینکه اهمیت اقتصادی برای واحد تولید کننده دارد ، موجب میشود که ارزش افزوده ی بالایی نیز برای کشور صادر کننده ایجاد شود.

از مزایای دیگر این موضوع  این است که با نگاهی دقیق تر میتوان دریافت ، هنگامی که یک صنعت بزرگ و تکنولوژی ‌محور وارد حوزه صادرات شود، نیازهایی از قبیل خرید مواد اولیه، قطعات یدکی و مواردی که برای بهبود طرح‌های توسعه‌ای خود به آنها نیاز دارد را از طریق فروش خارجی تامین کند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه صادرات یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اظهار کرد : یکی از اولویت‌های اصلی این بخش که توسط وزیر نیز در برنامه این وزارتخانه مورد تاکید قرار گرفته است، موضوع صادرات است و آنگونه که مشاهده میشود این سیاست از دولت یازدهم شروع شد و تاکنون ادامه دارد.

وی در ادامه افزود :  در راستای همین موضوع در حوزه زنجیره فولاد و صنایع معدنی ، می‌توان دستیابی به بازارهای جدید و افزایش میزان صادرات نسبت به قبل را احساس کرد، این بدین معنی است که  در شش ماهه ابتدایی سال  ،صادرات فولاد به ۴.۷ میلیون تن رسیده و این صنعت برای کسب رکورد هشت میلیون تنی صادرات تا پایان سال خیز برداشته است. این مقام معدنی در خصوص همکاری با بیمه‌های خارجی با صراحت بیان کرد : تاکنون گفت‌وگوهایی با بیمه ساچه، بیمه هرمس و دیگر بیمه‌های بزرگ دنیا انجام شده است که برای همکاری با صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری با ایران اعلام آمادگی کردند و دولت نیز اکنون مذاکراتی را با کره جنوبی، چین، دانمارک و دیگر کشورها انجام داده است که منتج به امضای قرارداد شده است.  و کشورهای دیگری نیز مانند ایتالیا، آلمان و فرانسه در حال مذاکره هستند که عمده این مذاکرات و قراردادها در حوزه تامین مالی بوده و بی‌شک معدن از جمله اجزای این قراردادهاست.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/08/29