خروج نسبی بازار فولاد از رکود

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، با توجه به پیش بینی های گذشته، در نهایت شاهد به وقوع پیوستن آن ها هستیم و بالاخره بازار فولاد در بهمن ماه سال جاری با تحرکاتی هرچند کم در حال خروج از رکود می باشد. بطوریکه همزمان با افزایش نرخ ارز قیمت ها در بازار یک جهش 500 ریالی در هر کیلو داشته اما به دلیل دو عامل «عدم تقاضا» و «پرشدن انبار» در حال حاضر بازار در حالت سکون بسر می برد.

چنانچه در هفته جاری میزان تقاضا در بازار افزایش یابد، بستر افزایش قیمت مجددا در بازار فراهم خواهد شد. این در حالیست که برخی کارشناسان بر این عقیده اند که در صورتیکه نرخ ارز تغییری پیدا نکند احتمال خروج بازار فولاد از رکود وجود دارد و در این مواقع باید اجازه دهیم عرضه و تقاضا خودشان قیمت آهن آلات را تعادل بخشند.

فعالان در این حوزه می گویند: در حال حاضر میزان خرید با کاهش مواجه شده است اما این وضعیت پایدار نیست زیرا به ماه های آخر سال جاری نزدیک هستیم و در تمام سال ها با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میزان تقاضا افزایش می یابد.

آهن فروشان پس از هر افزایش قیمت و روند صعودی قیمت ها اقدام به خرید محصولات از کارخانه می کنند و وقتی کالایی خریداری شد و تقاضایی از سوی مصرف کننده نبود، قیمت ها با کاهش مواجه خواهد شد. در حال حاضر بدلیل نوسانات در نرخ ارز اکثر فعالان در این حوزه بر این عقیده اند که بازار به ثبات نخواهد رسید اما با رجوع به آمارها به این مهم دست می یابیم که طی ماه های بهمن و اسفند هرسال میزان فروش کارخانه ها افزایش یافته و حد اقل 35 درصد در مقایسه با ماه آذر و دی با رشد همراه بوده است.

شرکت فولاد حامیران نمایندگی فروش فولاد آلیاژی اصفهان و همچنین نمایندگی انحصاری فروش فولاد آلیاژی بهلر در ایران نیز در زمینه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه فعالیت دارد که  برای اطلاع از قیمت محصولات همچون قیمت فولاد mo40 ، قیمت فولاد ck45  ، قیمت فولاد زنگ نزن  و دیگر محصولات فولادی می توانید با شماره های 63511-021 تماس حاصل فرمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/11/07