راه اندازی پروژه نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، مهدی کویتی مدیر کنترل مدیریت شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گفتگویی از شروع اجرای پروژه نورد گرم شماره 2 طی سال جاری خبر داد.

مهدی کویتی در گفتگویی با اشاره به بهره برداری از پروژه کنسانتره سازی 5 میلیون تنی سنگان فولاد مبارکه عنوان کرد: راه اندازی این روژه کنسانتره سازی به دنبال تکمیل زنجیره پروزه گندله سازی فولاد مبارکه در سنگان اتفاق افتاد که در این پروژه در سال گذشته راه اندازی شده بود.

 وی در ادامه افزود: همچنین در سال جاری پروژه نورد گرم شماره 2 فولاد مبارکه راه اندازی خواهد که که زمان اجرای آن 4 سال خواهد بود. فولاد سبا نیز در سال جاری به ظرفیت اسمی خود که 4/1 میلیون تن است خواهد رسید. در سال گذشته توسعه فولاد سبا از 700 هزار تن به 4/1 میلیون تن رسید و در سال جاری این مجموعه از نظر تولید به این میزان دست خواهد یافت.

کویتی در ادامه با بیان این که سهامداران فولاد مبارکه در سال 96 شرایط نسبتا مطلوبی داشتند، اظهار داشت: در سال 96 سهامداران فولاد مبارکه سود 111 درصدی نصیبشان شد. سهام این شرکت از جمله سهام های بنیادی در بازار سرمایه است و چنانچه کسی سهام این شرکت را خریداری کند و بتواند آن را حفظ نماید، در بلند مدت سود زیادی نصیبش خواهد شد. همچنین با توجه به طرح های توسعه و سرمایه گذاری های صورت گرفته، آینده سهام فولاد مبارکه بسیار مطلوب خواهد بود.

مهدی کویتی در ادامه با اشاره به صارات فولاد مبارکه اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه در سال بیش از 20 درصد از مجموع تولید خود را صادر می کند. اگرچه در سال 96 بدلیل تامین بازار داخلی کشور، میزان صادرات کاهش یافت اما پیش بینی می شود سال جاری میزان صادرات 25 درصد از کل حجم تولید کشور باشد. البته اگر شرایط بازار داخلی اقتضا کند، باز هم میزان صادرات را کاهش خواهیم داد اما در هر صورت برنامه صادرات سال جاری حدود 1.8 میلیون تن تعیین شده است.

کویتی اخر خاطر نشان کرد: ورود مجدد به بازارهای صادراتی کار بسیار دشواری است و در عین حال نوسانات اخیر نرخ ارز تاثیری روی برنامه صادرات فولاد مبارکه نخواهد داشت و تحقق برنامه تعیین شده پیگیری خواهد شد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی همچون قیمت فولاد spk ، قیمت فولاد اتومات و دیگر محصولات با شماره 63511-021 تماس برقرار کنید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/02/15