راه اندازی گندله سازی فولاد خراسان

مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان گفت: کارخانه گندله سازی خراسان در این مدت حدود 96 درصد رشد داشته است و اکنون آماده برای گرفتن تست های سرد می باشد. و این کارخانه قابلیت تولید سالانه میزان 5.2 میلیون گندله  را داراست و در پاییز سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: از ویژگی های این مجتمع انجام کلیه مراحل تولید از سنگ آهن تا محصول نهایی در سایت معدن فولاد خراسان و خواف، و انجام زیرساخت هایی برای تولید 2 میلیون تن فولاد خام می باشد.

معاونت برنامه ریزی این مجتمع پس از بازدید از سایت کارخانه اظهار داشت: این واد گندله سازی قابلیت رشد و توسعه سالانه 3.4 میلیون تن گندله را داراست. این کارخانه با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد تومان احداث شده که موجب اشتغال زایی 500 نفره گردیده است. همچنین پروژه دیگری مبنی بر تغلیظ سنگ آهن کنسانتره با هزینه 700 میلیارد تومان در دست احداث است که دارای ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تن و همچنین زیر ساخت 5 میلیون تن می باشد.

معاونت فولاد خراسان عنوان کرد: از اهداف بلند استراتژیک فولاد، تامین کنسانتره از سنگ آهن است، و قرار است این محصول در سایت سنگان خواف با ظرفیت تولید 2.5 میلیون تن در سال تولید شود و این میزان قابل توسعه تا 5 ملیون تن سالانه هم می باشد.

مهندس اسماعیلی افزود: در سال گذشته، کارخانه فولاد خراسان 8 درصد از میلگرد کشور را تولید و تامین کرده است و این در شرایطی است که در همین سال 26 درصد صادرات میلگرد هم سهم خود کرده است. همچنین این واحد، در سال جاری 64 هزار تن میلگرد را به کشور های کویت، عراق، پاکستان ، ترکمنستا و افغانستان صادر کرده است.

 

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/06/02