رشد چشم گیر تولید فولاد در هند

اخیرا در صنعت فولاد هند تحولی بزرگ رخ داده که باعث رشد و پیشرفت فولاد در این کشور شده است. در سال گذشته دولت هند اعلام کرده بود که درصدد محافظت از صنعت داخلی می باشد. در راستای تحقق این هدف، در ماه آوریل، صنعت فولاد هند به اندازه 142 درصد رشد پیدا کرد و تناژ تولیدی خود را به ۰.۷۴۷ میلیون تن رساند. البته لازم به ذکر است که دولت هند با اقدام هایی نظیر: 1)اصلاح تعرفه های گمرکی و 2)  حمایت کردن از تعرفه ها ، گامی اساسی برای پشتیبانی از این هدف برداشت. 

گفتنی است که با توجه به مواردی که ذکر شد، واردات در هند بطور کلی نسبت به سال گذشته 23% کاهش داشته است و به ۰.۵۰۴ میلیون تن رسیده است. البته تناژ تولید برای  فروش ۸.۴۳ میلیون تن محصول نهایی فولاد، رشدی ۸.۷ درصدی را در ماه آوریل نسبت به آوریل سال اخیرا را تجربه کرده است اما اگر بخواهیم با ماه مارچ سال جاری مقایسه کنیم، شاهد افت ۸.۶ درصدی هستیم.

۶ کارخانه تولید کننده فولاد هندوستان شامل SAIL، RINL، TSL، Essar، JSWL  و JSPL روی هم رفته ۴.۷۸۶ میلیون تن در آوریل ۲۰۱۷ تولید کردند که نسبت به آوریل سال پیش ۱۱ درصد رشد داشت. بقیه ۴.۴۷۸ میلیون تن فولاد دیگر هم توسط تولید کنندگان دیگر تولید شد که مقدار این تولیدات ۶ درصد از آوریل سال قبل بیشتر است. نکته ای که وجود دارد کاهش یافتن مصرف فولاد در هند می باشد. بدین ترتیب که مصرف کل محصولات نهایی فولاد در هند با رشدی ۳.۴ درصدی نسبت به آوریل پارسال به  ۶.۰۱۵ میلیون تن در آوریل ۲۰۱۷ رسید که این میزان ۲۲ درصد نسبت به ماه مارچ امسال کاهش داشت.  

در طول این ماه تولید فولاد خام ۸.۱۰۷ میلیون تن بود که ۵.۴ درصد نسبت به آوریل سال قبل رشد و نسبت به ماه مارچ امسال ۲.۷ درصد کاهش داشت.

شرکت حامیران استیل، دارای نمایندگی رسمی فولاد بهلر آلمان و فعالیت در زمینه ی فروش لوله - فروش ورق اکسین و ...

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/03/02