صنعت فولاد نیازمند تغییر سبک

به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد ؛ صنعت فولاد وابسته به رشد اقتصادی است چراکه در پی این رشد ، صنایعی همچون ساخت و ساز و قیمت آهن آلات ، خودروسازی و قیمت فولاد ضد زنگ و زیرساخت ها که بیشترین مصارف فولاد به آنها تعلق دارد ، رشد می کنند. فریال مستوفی عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن در رابطه با این موضوع بیان کرد : در صنعت فولاد سال 2018 نیز رکود جریان دارد. در چنین فضایی برای فولادسازان تغییر سبک تولید از فولادهای ساختمانی به صنعتی حائز اهمیت است که دلیل آن هم افزایش تولید چین و صادرات آن است.
وی با اشاره به سیاست های صادراتی چین اظهار کرد : چین صادرات 100 میلیون تن به تمام دنیا را در کارنامه خود دارد و در این جریان محصولات فولادی ارزان خود را روانه بازار کرده است ؛ به همین دلیل بقیه کشورها با وجود قیمت شکنی چین و پایین بودن قیمت ها نمی توانند در این بازار به رقابت بپردازند.
مستوفی در ادامه افزود : می توان گفت که قیمت نفت با فولاد رابطه مستقیمی دارد و هر زمانی که قیمت نفت کاهش می یابد ، قیمت مواد معدنی و فولادی از جمله قیمت فولاد فنر ، قیمت فولاد spk ، قیمت فولاد اتومات و مواردی از این قبیل هم افت می کند. البته باید گفت برخی خوش بینی ها نسبت به برخی مواد معدنی دیگر وجود دارد به طور مثال  در بین فلزات پایه ، فلز روی امیدوار کننده تر از بقیه فلزات است. با این حال می توان پیش بینی کرد با بهبود قیمت ها ، برخی تولیدکنندگان بزرگ از تولید فولادهای معمولی به سمت فولادهای خاص حرکت کنند.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/10/21