عدم وجود شبکه ریلی معضل زنجیره فولاد

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، طبق سند چشم انداز 1404 قرار بر این است که 55 میلیون تن فولاد در خط تولید قرار گیرد. به این معنی که نیاز به جابه جایی 420 هزار تن مواد معدنی در راه های کشور می باشد. به علاوه با توجه به هدف گذاریهای تعیین شده، قرار است 20 میلیون تن از این مقدار با هدف صادرات تولید گردد. همه این موضوعات در شرایطی عنوان می شود که یکی از مهم ترین مشکلات فعالان و سیاستگذاران این صنعت در حال حاضر عدم توسعه زیر ساخت های راه کشور از قبیل شبکه ریلی می باشد.

محمد ابکا، مشاور مادر طرح جامع فولادی اولین سخنرانی بود که به مشکل زیرساخت ها و نیاز به توسعه آن ها و 13 میلیارد یورو سرمایه سخن گفت و اظهار داشت: برای توسعه بخش های آب، برق، بندر و شبکه ریلی نیازمند 13 میلیارد یورو سرمایه هستیم که تنها 5 میلیارد یورو آن به توسعه راه آهن مربوط می شود و بخش های برق، آب و بندر هر یک به ترتیب به 3.2 میلیارد، 1.8 میلیارد و 1.2 میلیارد یورو سرمایه می خواهند.
وی در ادامه عنوان کرد: در یک بازه زمانی مشکل آب در صنعت فولاد بسیار درگیری ذهنی بوجود آورده بود که چگونه نیاز آب برخی واحدها که در مناطق کم آب بنا شدند را تامین کنیم. اما در حال حاضر بر این عقیده ام که مهم تری معضل صنعت فولاد کشور نبود شبکه ریلی مناسب می باشد.

وی در اخر خاطر نشان کرد: ضعف زیر ساخت در این بخش نگران کننده است و حالا انتقال 13 میلیون تن مواد معدنی به وسط کشور از دغدغه های بخش فولاد به شمار می رود.

شرکت فولاد حامیران نمایندگی فروش فولاد آلیاژی اصفهان و همچنین نمایندگی انحصاری فروش فولاد آلیاژی بهلر در ایران نیز در زمینه فروش محصولات شرکت فولاد مبارکه فعالیت دارد که  برای اطلاع از قیمت محصولات همچون قیمت فولاد mo40 ، قیمت فولاد ck45  ، قیمت فولاد hss  و دیگر محصولات فولادی می توانید با شماره های 63511-021 تماس حاصل فرمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/11/11