عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

میزان عرضه محصولات فولادی روز گذشته در بورس کالا حدود 191 هزار تن بوده است. این میزان از عرضه در شرایطی به ثبت رسید که نرخ های نهایی در بعضی از معاملات مشخص حدود 50 درصد رقابت را تجربه کرد تا میزان استقبال بازار برای خرید این محصولات را طی روز های اخیر نشان دهد.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، این رقابت در حالی گزارش شده است که دلایل کلیدی در رابطه با ان وجود دارد. عوامل کلیدی از قبیل ذهنیت افزایش قیمت، انتظار برای بالا بودن میزان تقاضا و همچنین تقویت ساز و کارهای تولیدی و در اخر شائبه وجود سفته‌بازی و واسطه‌گری در این بازار وجود دارد که به آن ها اشاره شده است. در حقیقت شرکت هایی که میزان سهمیه کمتری در مقایسه با دگیر شرکت ها دارند مجبور می شوند مواد اولیه خود را از بازار های آزاد با وجود واسطه تهیه کنند که این امر نشان دهنده قدرت واسطه گری در بازار می باشد.  

 با توجه به عرضه های پرحجم محصولات فولادی در بورس کالا، در حال حاضر شاهد عرضه های نسبتا کم قوطی پروفیل هستیم که باید برای کاهش واسطه گری میزان عرضه این مقطع فولادی افزایش یابد. همچنین مسئولین مربوطه باید بررسی های لازم را جهت پیگیری عرضه این محصول در بورس کالا صورت دهند.

در حال حاضر با توجه به رکود بازار و همچنین تعطیلات پیش رو، پتانسیل افزایش قیمت در بازار کاهش یافته است. از طرفی دیگر طی روز های اخیر شاهد افزایش پراکنده قیمت ها در بازار فولاد بوده ایم. با توجه به وضعیت بازار فولاد طی روز های اخیر، ضعف تقاضا در این بازار کاملا مشهود است. اگر چه صحبت هایی در خصوص افزایش تقاضای موثر، تقویت جذابیت سفته‌بازی، بهبود نسبی بازار، تکانه‌های رشد قیمت دلار و احتمال افزایش نرخ بهای فولاد نیز شنیده می‌شود، از سویی دیگر انتظار می رود که شاید به مرور زمان، مسیر برای صادرات مصنوعات فولادی، علی الخصوص بوسیله واحدهای نوردی گشایش پیدا کند، بدین معنی که شاهد وضعیت بهتری برای صادرات باشیم و میزان سختگیری‌ ها کمتر شود که این هم می‌تواند حمایتی از بازار فولاد باشد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، قیمت فولاد mo40، خرید فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد آلیاژی، خرید فولاد ck45 و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان با در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/08/15