فولاد مبارکه خواستار تامین ورق از بازار داخلی شد

محمود اکبری که هم اکنون در سمت معاونت فروش فولاد مبارکه می باشد، اخیرا در طی گفت و گوی ویژه خبری در شبکه دو سیما اعلام کرده است: خودرو سازان بطور سالیانه به 200 هزار تن ورق نیاز دارند که به دلیل صرفه جویی در هزینه های خود، بیشتر تمایل دارند که از فولاد مبارکه خرید نمایند تا بخواهند از سایر فروشندگان داخلی خرید کنند.

وی در ادامه ی گفت و گوی خود، ابتدا اشاره ای کرد به دعوای فولاد مبارکه با سندیکای لوله و پروفیل که از سال 94 تا کنون ادامه دارد و سپس افزود: این سندیکا تمایل زیادی دارد تا با وارد کنندگان ورق خارجی همکاری داشته باشد و علت دعوای ما با ایشان، تولید ورق های زیر 3 میلیمتر توسط شرکت فولاد مبارکه می باشد که راه اندازی این خط تولید در کشور باعث شد تا جلوی سود های زیادی که مافیای واردات ورق داشتند گرفته شود.

محمود اکبری در ادامه گفت: شرکت فولاد مبارکه در طی سال های اخیر، ظرفیت بسیار کم و محدودی را صادر کرده است که در این صورت بنده خواستار آن هستم که سندیکای تولید کنندگان لوله و  پروفیل نسبت به میزان تولید خود و درخواستی که برای ورق داشتند شفاف سازی کنند.

آنها باید اعلام کنند که ورق مورد نیاز خود را از کجا تامین می کنند؛ زیرا در سال گذشته ما به آنها حدود 1/300/000 تن ورق تحویل دادیم که از این مقدار حدود هفتصد و سی هزار تن به دلیل عدم نیاز آنها (تولید کنندگان لوله و پروفیل) برگشته شد. علت عدم خرید آنها باید شفاف سازی شود زیرا حجم بیشتری از لوله و پروفیل را نسبت به منابعی که داشتند تولید کردند.

در این گفت وگو شهرستانی که یکی از اعضای فعال انجمن فولاد ایران می باشد اعلام کرد: نحوی ی قیمت گذاری محصولات فولادی باید از نمودار عرضه و تقاضا تبعیت کند و این قیمت های دستوری در بازار، فقط تعادل را در بازار فولاد بهم می زنند. وی در ادامه نیز درخواست تا هر چه سریع تر ستاد فولاد کشور تشکیل شود و مسئولان در جهت رفع مشکلات بر سر راه صادرات نیز بکوشند.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/07/29