فولاد مبارکه همتراز با استانداردهای جهانی

به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد، ایرج مختارپور مدیر مرکز تعمیرات فولاد مبارکه، با اشاره به اینکه مواد نسوز یکی از پرمصرف ترین و در عین حال مهم ترین مواد مصرفی در کارخانه های فولاد سازی است، بیان کرد: کاهش هر چه بیشتر مصرف مواد نسوز بر قیمت تمام شده محصولات فولادی اثر می گذارد. از سویی یکی از اهداف شرکت فولاد مبارکه این است که بتواند با عرضه محصول رقابتی در بازارهای داخلی و جهانی به عنوان یک الگو مطرح باشد و تأکید ما بر کاهش هر چه بیشتر هزینه ها و ایجاد ارزش افزوده بالاتر است. کاهش میزان مصرف نسوز و هزینه های ناشی از آن می تواند به عنوان الگوی جهانی در صنعت فولاد مدنظر قرار بگیرد.
وی در ادامه بیان کرد: این رکورد حاصل تعامل مرکز تعمیرات نسوز و واحد های تولیدی و تعمیراتی فولادسازی و همچنین همکاری واحد خرید مواد اولیه در تأمین مواد نسوز با کیفیت می باشد. برای ادامه این روند کاهشی باید با رعایت تمامی اصول و موارد ایمنی، همچنین کنترل بیشتر مصارف و کاهش هزینه های تمام شده امکان رقابت بیشتر فراهم شود.

تولید ورق گرم زیر 2 میلیمتر
محمود اکبری معاون فروش فولاد مبارکه از تولید محصول جدید در این شرکت در سال جاری خبر داد و گفت: هدف گذاری شرکت فولاد مبارکه بر آن است که به زودی ورق های گرم زیر 2 میلیمتر را تولید کند و امکان تولید انبوه در شرکت فولاد مبارکه فراهم است. زمان تولید و فروش این محصول خرداد یا تیر ماه سال جاری است که طبق استاندارد های جهانی هدف گذاری شده است. برنامه فروش سال جاری شرکت به میزان 7 میلیون و 600 هزار تن است در حالی که قرار است برای تأمین بازار های داخلی بیش از 80 درصد این محصول به بازار های داخلی اختصاص یابد و با دیگر شرکت های موجود رقابت کند.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/02/16