مالیات بر ارزش افزوده بزرگترین معضل تولیدکنندگان

به گزارش حامیران در تحلیل بازار فولاد، داریوش بزرگی، مدیرعامل شرکت گسترش خدمات آتیه اندیشان گفت: در بازار فولاد مشکلات بسیاری وجود دارد که باید برای حل این مشکلات آن ها را الویت بندی کرد. از مهم ترین مشکلاتی که علاوه بر صنعت فولاد بقیه صنایع هم با آن دست و پنجه نرم می کنند، موضوع مالیات و ارزش افزوده می باشد.

داریوش بزرگی در ادامه افزود: مالیات بر ارزش افزود مشکلی است که برای تولیدکنندگان بوجود آمده. به عقیده بسیاری از کارشناسان دریافت مالیات بر ارزش افزوده باید از مصرف کننده نهایی دریافت شود، اما متاسفانه در کشور این شرایط رخ نمی دهد و باعث می شود فشار بسیاری بر روی تولیدکنندگان باشد. موضوع مالیات بر ارزش افزوده باید مورد بررسی قرار گرفته و در صورتیکه این اتفاق رخ دهد می تواند به تولیدکنندگان کمک بسیاری کند.

وی در ادامه اظهار داشت: این قانون تنها زمانی مفید واقع خواهد شد که برای تمام شرکت ها و کارخانه ها بصورت یکسان اجرا شود. زیرا بعضی از کارخانه ها قوانین را دور میزنند و به اصلاح حسابداری دو دفتره کار میکنند و این موضوع باعث می شود در هر شرایطی از بقیه تولید کنندگان جلوتر بوده و کارخانه هایی که به صورت سالم کار می کنند نمی توانند با آن ها به رقابت بپردازند. با توجه به شرایط بوجود آمده، امیدواریم انجمن فولاد و وزارت اقتصاد و دارایی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده درست عمل کرده و به نتیجه مطلوبی رسد این مشکل صنایع تولیدی برطرف گردد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/09/19