موارد تأثیرگذار در رونق صنعت فولاد کشور

به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد ؛ از جمله خواسته های تولیدکنندگان صنعت فولاد کشور اعمال مشوق های صادراتی ، تحریک بازار مسکن از طریق تخصیص بودجه های عمرانی و ایجاد زیرساخت های مناسب است. در این رابطه فرزاد ارزانی ، مدیر عامل فولاد هرمزگان بیان کرد : اعمال مشوق های صادراتی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی موجب اشتغال زایی بیشتر خواهد شد. از این رو دولت باید در بودجه ی سال آینده تسهیلات ویژه ای در راستای راهکارهایی عملی برای رونق بخش مسکن باشد زیرا این بخش در صنعت فولاد نیز تأثیرگذار است.

وی افزود : همچنین اگر دولت در زمینه طرح های عمرانی در سطح کشور بتواند بودجه مناسب اختصاص دهد ، بازار مصرف کشور رونق پیدا می کند و شرکت های فولادی ، همچنین شرکت فولاد هرمزگان هم می تواند تأمین کننده ی  این بخش از نیاز بازار مصرف کشور باشند. به طور مثال ، صنعت حمل و نقل ، برق ، ریل و راه آهن و اسکله برای صنعت فولاد کشور از جمله موارد کلیدی هستند از این رو نیز دقت نظر دولت در زمینه زیرساخت ها افزایش اشتغال زایی را به همراه خواهد داشت.

فرزاد ارزانی در ادامه بیان کرد :  ادغام یکی از ابزارهای تکمیل زنجیره ارزش فولاد است. پیش بینی می شود تا پایان سال صادرات فولاد کشور به 9 میلیون تن برسد و ادغام کمک خواهد کرد که شرکت های کوچک تجمیع و تبدیل به یک شرکت بزرگتر با پتانسیل بیشتری شوند.

در صورت ادغام واحدها ، خرید فولاد آلیاژی و همچنین فروش فولاد آلیاژی نیز آسانتر می شود ؛ چراکه در این صورت جذب منابع خارجی آسان تر میشود و سرمایه گذار خارجی به شرکتی که 10 میلیون تن تولید دارد ، اعتماد بیشتری برای سرمایه گذاری می کند. از این رو سرمایه گذاری بیشتر موجب تثبیت قیمت مصالح فولادی از جمله قیمت فولاد تندبر که به فولاد خشکه هوایی نیز معروف است ، می شود. 

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/10/23