میزان مصرف نسوزها در فولاد مبارکه کاهش یافت

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، ایرج مختارپور مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه درباره مصرف نسوز در این شرکت گفت: شرکت فولاد مبارکه از میزان مصرف نسوز خود کاسته و رکورد مصرف نسوز  ۶/۱۵ کیلوگرم بر تن مذاب در حوزه فولاد سازی را طی فروردین ماه ثبت کرده است.

 مصرف نسوز در فولاد مبارکه همتراز با استانداردهای جهانی شد

 طبق خبر های بازار فولاد، ایرج مختار پور در ادامه با بیان خصوصیات فولاد نسوز اظهار داشت: مواد نسوز یکی از مهم ترین و پر مصرف ترین مواد مصرفی می باشد که در کارخانه های فولاد سازی از آن استفاده می شود. هرچه میزان استفاده از مواد نسوز در کارخانه های تولیدی کمتر شود، تاثیرآن بر قیمت تمام شده محصولات فولادی بیشتر نمایان می شود. وی در ادامه افزود: کاهش مصرف مواد نسوز از اهداف شرکت فولاد مبارکه بوده تا از این طریق بتواند با عرضۀ محصول رقابتی در بازارهای داخلی و جهانی همواره به عنوان یک الگو مطرح باشد چرا که ثبت این رکورد گام موفقی در این زمینه خواهد بود.

ایرج مختار پور در رابطه با عزم کارکنان فولاد مبارکه افزود: کارکنان بخش مرکز تعمیرات نسوز عزم خود را برای کاهش هزینه ها و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در سال 97 جزم کرده اند. در سال گذشته رکورد این بخش 6/25 کیلوگرم بر تن مذاب بوده است.

وی تأکید کرد: این میزان مصرف نسوز و کاهش هزینه های ناشی از آن می تواند به عنوان یک الگوی منطقه‌ای و جهانی در صنعت فولاد مدنظر قرار گیرد.

مدیر مرکز تعمیرات نسوز فولاد مبارکه بدست اوردن این رکورد را نتیجه حاصل تعامل و ارتباط تنگاتنگ مرکز تعمیرات نسوز و واحدهای تولیدی و تعمیراتی ناحیۀ فولادسازی، اصلاح روشها و دستورالعملهای کاری، بازرسی‌های مداوم تجهیزات و همچنین همکاری واحد خرید مواد اولیه در تأمین مواد نسوز باکیفیت دانست.

ایرج مختار پور در انتها اظهار داشت: کسب این موفقیت را به مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه و کارکنان بخش های مختلف این کارخانه تبریک گفته و امیدوارم با رعایت اصول و موارد ایمنی و همچنین ادامۀ کنترل مصارف و کاهش هزینه‌های تمام شده، امکان رقابت بیشتر با سایر کارخانه های فولادسازی دنیا در کاهش مصرف نسوز فراهم گردد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/02/10