نیاز فولاد کشور به سرمایه گذاری 9.1 میلیارد یورو

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، در شرایط فعلی وجود خشکسالی در کشور و همچنین کمبود اب موجب شده تا دسترسی کارخانه های تولید کننده فولاد به آب و رسیدن به اهداف 1404 با مشکل مواجه شود. برای حل این مشکل راهکار های بسیاری پیشنهاد شده است که بهترین ان استفاده مجدد از پساب های صنعتی و همچنین سرمایه گذاری برای شیرین کردن اب دریا می باشد.  برای حل این معضل می توان تصفيه پساب تصفيه خانه شهرها و شیرین کردن اب دریا را در دستور کار قرار داد تا موجب حل مشكلات پيرامون آب شود.

 صنعت فولاد، در کل دنیا به عنوان یک صنعت مادر و راهبردی شناخته شده است. این صنعت موجب چرخش دیگر صنایه از جمله خودروسازی، صنایع فلزی، مسکن، پروژه های عمرانی و... می شود، به همین دلیل به ان صنعت مادر می گویند. کشور ما طی سال های گذشته در این صنعت پیشرفت های بسیاری داشته است اما بحران خشک سالی و کمبود آب، جا نمایی اشتباه بسیاری از واحدهای فولادسازی،عدم توازن چرخه کامل این صنعت در کشور، عدم جذب سرمایه مناسب خارجی برای کامل کردن چرخه و ... موجب شده تا توسعه صنعت فولاد کشور با اما و اگر های بسیار زیادی مواجه شود.

کشور ما طی سال 95 توانست با تولید  5 / 18 و 3 / 17 ميليون تن فولاد خام و آهن اسفنجي رتبه های چهاردهم و دوم را بین تولید کنندگان جهانی بدست آورد. ای در شرایطی است که میزان ظرفيت واحدهاي فولادسازي و آهن سازي کشور در سال گذشته به ترتيب 8 / 29 و 5 / 24 ميليون تن گزارش شده است.

براساس اهداف 1404 کشور ما باید تا سال 1404 به میزان تولید 55 میلیون تن فولاد دست یابد. برای رسیدن به این مهم باید ظرفيت استخراج معادن سنگ آهن و واحدهاي کنسانتره سازي، گندله سازي و احياي مستقيم کشور بايد تا سال 1404 به ترتيب به 168 ، 86 ، 80 و 52 ميليون تن در سال برسد.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/02/08