هدف هند دستیابی به بازارهاي فولاد دنيا

اخبار جدید بازار فولاد بیانگر آن است که اخیرا کشور هند در پی تصرف بازار های جهانی فولاد است. اخیرا به دلیل کاهش حجم و موجودی در بازار های فولاد در چين، فولادسازان هندی موقعیت و فرصتی پیدا کرده اند که قسمتی از بازار کشور چین را بدست بیاورند. یکی از شرکت‌ های فولاد سازی که در خیال استفاده کردن از این فرصت هست، شرکت فولاد سازی Essar نام دارد. 

کشور چین جزو بزرگترین تولید کننده های فولاد در جهان بشمار می رود اما بنابر دلایلی از جمله : 1)افزایش آلودگی هوا  2)مشکل مازاد ظرفیت تولید، در صدد آن است که حجم تولیدات خود را کاهش دهد.  کاهش تولید فولاد در چین و سیاست‌ های محدود کننده وضع شده در کشورهای صنعتی که موانعی در مسیر واردات فولاد چینی ایجاد کرده است برای دیگر تولید کنندگان فولاد فرصتی مغتنم است. این دقیقا همان فرصتی است که فولاد سازان هندی متوجه آن شده اند و در تلاش هستند تا از این فرصت استفاده کنند.

در سال گذشته نیز این شرکت هندی اقدام به افزایش دادن ظرفیت تولیدی خود کرده بود ولی با توجه به شرایط کنونی بازار مذاکرات تازه ای با کشورهای غربی آغاز کرده است تا محصولاتش را به این بازارها صادر کند.

او در مورد قیمت محصولات این برند در بازار مصرف گفت: محصولات ما با قیمت واقعی به بازار عرضه می شود و برای گروه صنعتی Essar تفاوتی نمی‌کند بازار مصرف داخلی باشد یا بازارهای بین المللی. ما قیمت را بر مبنای هزینه تولید تعیین می کنیم و همواره قیمت زغال سنگ و سنگ آهن و دیگر مواد اولیه را در نظر می‌گیریم اما در ماه‌های اخیر در مورد افزایش و کاهش قیمت فولاد دردنیا گمانه زنی های زیادی شده است و تعداد زیادی از براندهای فولادسازی هم تصمیمات مهم اقتصادی خود را به بعد از تعیین شدن قیمت در بازار فولاد برای سال 2017 میلادی موکول کردند. به نظر من قیمت فولاد در بازار جهانی در سال جاری شرایط با ثباتی خواهد داشت و ما شاهد نوسانات ناگهانی نخواهیم بود. به خصوص که در ماه‌های اخیر به دلیل بهبود شرایط اقتصادی دنیا و خارج شدن اقتصادهای صنعتی از رکود، تقاضا برای فولاد هم رشد کرده است.

شرکت فولادسازیEssar  تاکنون بخش اعظم تولیداتش را در بازار داخل توزیع می‌کرد ولی با توجه به افزایش 35 درصدی توان تولید در سال گذشته و پیش بینی افزایش 60 درصدی تولید در نه ماه اول سال جاری نسبا به سال قبل، این شرکت محصولات بیشتری برای عرضه به بازارهای خارجی دارد و به همین  دلیل بازاریابی گسترده ای را برای تحقق این هدف خود آغاز کرده است.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/02/11