وضعیت بازار فولاد جهانی

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، یکی از مهم ترین صنایعی که هر کشور در اختیار دارد، صنعت فولاد می باشد که به عنوان صنعت مادر شناخته می باشد. میزان مصرف سرانه این محصول در داخل هر کشور یکی از مهم ترین شاخص هایی است که صنعتی بودن آن کشور را ارزیابی می کند. در حال حاضر حدود 600 صنعت وجود دارد که به پشتوانه صنعت فولاد در کل دنیا تشکیل شده است، از این رو به این صنعت مهم، صنعت مادر می گویند. بازار محصولات فولادی در کل دنیا طی چند سال اخیر رشد مطلوبی داشته است. ایران نیز در این رده بندی ها جزء برترین کشور های تولید کننده فولاد در جهان قرار دارد. کشور ما در سال 2010 میلادی در رده بندی جهانی رتبه هفدهم را داشته که طی این سال ها با سعی و تلاش توانسته جایگاه سیزدهم را از آن خود کند. بیشتر کشور های تولید کننده فولاد طی سال های اخیر بنا به تعهداتشان روندی کاهشی را در تولیداتشان در پیش گرفته اند، اما کشور ما طی این سال ها توانسته میزان تولیداتش را افزایش دهد و جایگاه خود را ارتقاء بخشد.

طبق آمار بدست آمده، ایران در سال 2017 توانسته است میزان تولید فولاد خود را به 16.23 میلیون تن برساند که این میزان رشد 30 درصدی را در این صنعت نشان می دهد. در این میان شاهد رقابت تنگاتنگ کشورمان در تولید فولاد با کشورهایی از قبیل ترکیه و فرانسه هستیم که میزان تولیداتشان به یکدیگر بسیار نزدیک می باشد.

رتبه اول بزرگ ترین تولید کننده فولاد جهانی از آن کشور چین می باشد و پس از ان کشور ژاپن با اختلاف بسیار زیادی دررتبه دوم قرار دارد.

از جمله کارخانه های بزرگ تولید فولاد در کشور، می توان به فولاد مبارکه و فولاد آلیاژی ایران اشاره نمود که مجموعه حامیران نمایندگی فروش فولاد مبارکه و عاملیت فروش فولاد آلیاژی ایران را داراست و در این راستا به صنعت فولاد کشور کمک می کند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد مبارکه اصفهان، قیمت فولاد سردکار، قیمت استیل، قیمت فولاد فنر و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان با در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/08/05