پیش بینی رشد 20 %صادرات فولاد

در آخرین نشست خبری اخیر ،رسول خلیفه سلطان ، ابتدا اشاره ای نمود به شعار امسال : اقتصاد مقاومتی، اشتغال-تولید در صنعت فولاد کشور، سپس اظهار کرد: طی ماه های اخیر، صنعت فولاد کشور رشد بسیار خوبی را تجربه نمود و پیش بینی میشود که در امسال هم وضعیت فولاد و آهن کشور نیز نسبت به گذشته بهتر شود و رشد خوبی داشته باشد، بنابراین در کل میتوان گفت که در بخش فولاد کشور امکان فراهم نمودن شرایط برای اشتغال زایی را به خوبی فراهم کرد.

 وی که اکنون دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران هست، ادامه داد: در سال 96 ما انتظار داریم تا دستاوردهای مناسبی را در حوزه فولاد شاهد باشیم و با در نظر گرفتن طرح هایی فولادی در آینده ای نزدیک، امید میرود امسال از لحاظ تولید و اشتغال زایی نتایج عالی حاصل شود. 

وی همچین ر ارتباط با طرح‌های فولادی که فعلا در دست احداث هستند، خاطر نشان کرد: طرح‌های فولادی بزرگی در استان‌های خراسان رضوی( شهرهای خاف و سنگان)، اصفهان، کرمان، یزد و خوزستان در حال احداث هستند و در ماه‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

خلیفه سلطان، افزود: در سال 96، با وجود احداث پروژه‌های پیش رو امید میرود حدود یک تا دو میلیون تن فولاد به ظرفیت تولید کشور اضافه شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، با بیان این که صادرات فولاد در سال جاری شاهد رشد قابل قبولی خواهد بود، گفت: پیش بینی‌ها از ادامه روند صادرات فولاد به کشورهای مختلف حاکی از آن است که تا پایان سال جاری صادرات فولاد کشور رشد  20 درصد نسبت به سال گذشته را تجربه کند که همین امر به بحث اشتغال کشور کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به انتظارات تولید کنندگان صنعت فولاد کشور از دولت دوازدهم، بیان کرد: انتظار تولیدکنندگان فولاد از دولت دوازدهم این است که نرخ تسهیلات کاهش پیدا کند و حجم تسهیلاتی که صنعت برای گردش مالی به آن احتیاج دارد تامین شود و مشوق‌های صادراتی مناسبی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شود.

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/01/31