کاهش صادرات فولاد چین

در سال ماه مارس سال جازی ، به دلیل بالا بودن قیمت ها و نداشتن قدرت کافی رقابت، شاهد کاهش صادرات فولاد بودیم. لازم به ذکر استت که با این وجود، عرضه کننده ها سود خوبی با فروش به بازار داشتند. به گزارش حامیران، در ماه گذشته چین حدود 7 میلیون و 560 هزار تن محصولات فولادی صادر کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 24.2 درصد کاهش داشت. به دلیل رقابتی نبودن قیمت های چین، فولاد ساز ها به فروش در بازار داخلی تاکید کردند و حدودا در هر تن سود 72 تا 145 دلار دارند.

هرچند که اخیرا شاهد کاهش ها و افت هایی در صادرات آهن و فولاد در چین بودیم، اما بهبود پیدا کردن بازار در آینده ی نزدیک دور از ذهن نیست اما در آینده نزدیک نمیتوان بهبود یافتن بازار بیلت چین را انتظار داشت به همین جهت میتوان انتظار داشت که قدرت رقابت فولاد صادراتی چین کمی بیشتر می شود. از جهتی دیگر باید متوجه این موضوع شد که در حال حاضر تقاضای فعلی فولاد در بازار داخلی چین نمی تواند پاسخگوی کل نیاز ها باشد از این رو انتظار می رود در ماه آینده شاهد افزایش صادرات فولاد چین باشیم.

همانطور که انتظار می رفت قیمت میلگرد صادراتی و داخلی چین با توجه به مازاد عرضه، افت تقاضا و جو منفی بازار ارزان تر شد. به گزارش حامیران، قیمت صادراتی 15 تا 20 دلار هر تن نسبت به هفته قبل ارزان تر شده به 450 تا 470 دلار هر تن فوب رسیده است. در بازار داخلی نیز قیمت میلگرد تا 32 دلار افت داشت. در بازار بیلت نیز قیمت اخیرا  25 دلار ارزان تر شده است. اخیرا فولادسازان چینی تولید ورق را کاهش داده اند و تولید میلگرد را بالا بردند تا خود را با شرایط بازار وقف دهند ولی این کار موجب مازاد عرضه شد و قیمت را پایین آورد.

 

  • نوشته شده در تاریخ: 1396/01/28