کاهش مصرف نسوز در فولاد هرمزگان

محمد ملابیک رئیس واحد نسوز فولاد هرمزگان در گفتگویی خبر از کسب رکورد کاهش مصرف نسوز کوره‌های قوس الکتریکی با ۵۵/ ۲ کیلوگرم بر تن مذاب طی تیر ماه سال جاری داد.

به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، رئیس این واحد از فولاد هرمزگان با اشاره به مصرف زیاد و استراتژیک فولاد نسوز در صنعت فولاد اظهار داشت: فولاد نسوز تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی محصولات فولادی در صنعت فولاد کشور دارد. به همین علت واحد نسوز فولاد هرمزگان در سال های اخیر همواره تلاش کرده تا میزان استفاده خود را از این فولاد هر ساله نسبت به سال گذشته کاهش دهد. به دنبال تلاش های پی در پی مجموعه فولاد هرمزگان موفق شد در سال 96 استاندارد های جهانی مصرف نسوز را کسب کرده و حدود ۶۵/ ۷ کیلوگرم بر تن مذاب را تحقق بخشد. در سال 97 نیز شاهد کاهش مجدد مصرف این فولاد بودیم بطوری که توانستیم متوسط مصرف فولاد نسوز را در شش ماهه ابتدایی سال به 58/7 کیلوگرم بر تن مذاب رسانیم. عمده کاهش مصرف نسوز در کوره‌های قوس الکتریکی بوده و از ۲۲/ ۳ به ۸۷/ ۲ کیلوگرم بر تن مذاب محقق شده است.

مهدی سبزواری کارشناس نسوز کوره و سایر نواحی نیز در رابطه با چگونگی دستیابی به رکورد فوق را چنین بیان کرد: پس از ایجاد پروژه‌های بهبود و همچنین ایجاد کارگروه‌های مشترک با واحدهای ذوب، دفتر فنی تولید و تعمیرات ذوب در تعمیرات گرم کوره‌ها از ۴۷/ ۱ به ۲۹/ ۱ کیلوگرم بر تن مذاب کاهش مصرف داشته است و متعاقبا توافقات آماده‌سازی نسوز نیز در مقایسه با سال قبل از ۴۳/ ۱ دقیقه به ازای هر ذوب به ۳۴/ ۰ دقیقه به ازای هر ذوب کاهش یافته است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد، خرید فولاد، فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد آلیاژی، قیمت فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد قالب پلاستیک و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان با در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید

  • نوشته شده در تاریخ: 1397/08/10