رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه

امیرحسین نادری معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزود: شرکت فولاد مبارکه با سرمایه ۷۵هزار میلیارد ریالی، سود هر سهم خود را با ۵۳ درصد افزایش نسبت به آخرین پیش‌بینی سال ۹۵ مبلغ ۲۵۳ ریال اعلام کرده است. وی خاطر‌نشان کرد: شرکت فولاد مبارکه همچنین برای سال ۹۶، مقدار ۶ میلیون و ۹۷۹ هزار تن فروش انواع محصول را به ارزش ۱۱۹ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده است که این میزان، نسبت به مقدار فروش محصول در سال ۹۵بالغ‌بر۱۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

همچنین پیش‌بینی ارزش فروش محصولات در سال ۹۶ حاکی از رشد ۲۱ درصدی در این قسمت است. معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با معرفی قیمت فروش محصولات به‌عنوان عامل اصلی اثرگذار بر سودآوری اظهار امیدواری کرد: در صورت ثبات قیمت‌های فروش در محدوده فعلی، چشم‌انداز سودآوری شرکت در سال آتی بسیار روشن باشد.

 

وی در‌باره دیگر علل اصلی رشد فروش شرکت افزود: با توجه به بهره‌برداری از ماشین ریخته‌گری شماره ۵ در سال جاری و اضافه شدن محصولات این خط به سبد محصولات در سال آتی، مقدار تولید و فروش در بودجه سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش یافته است. به گفته وی، تمرکز شرکت بر تامین محصول موردنیاز مشتریان داخلی و حفظ مشتریان خارجی نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر این مهم است، به‌طوری که ۷۶ درصد میزان فروش پیش‌بینی شده برای مشتریان داخلی و ۲۴ درصد از کل فروش برای صادرات در نظر گرفته شده است.

 

نادری با بیان اینکه پیش‌بینی شرکت برای سال ۹۶، دستیابی به سود خالص ۱۸ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال پس از کسر کلیه هزینه‌ها است، گفت: این میزان سود نسبت به سال ۹۵ رشدی به میزان ۵۳ درصد را نشان می‌دهد. معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه تصریح کرد: یکی از نکات بارز بودجه سال ۱۳۹۶ پیش‌بینی بودجه‌های به میزان ۱۰‌هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های توسعه است که در صورت بهره‌برداری و تکمیل ظرفیت توسعه‌های مذکور از جمله توسعه گندله‌سازی سنگان امکان افزایش سودآوری از محل طرح‌های نامبرده برای مجموعه فولاد مبارکه به وجود خواهد آمد.

  • نوشته شده در تاریخ: 1395/12/08