رشد 11.7درصدی ایران در تولید فولادخام

در نخستین ماه میلادی امسال، چین به عنوان برترین تولیدکننده فولاد جهان رشد ۷.۴ درصدی را در این زمینه ثبت کرد که نشان دهنده رشد تقاضا برای مواد اولیه در این بخش است.

موسسه جهانی «ورلد استیل دینامیکز» اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در نخستین ماه سال 2017 میلادی (دی- بهمن) رشد 11.7 درصدی تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه در سال 2016 ثبت کرد.

بررسی تازه ترین اطلاعات منتشر شده این موسسه نشان می دهد همه کشورهای خاورمیانه در ماه ژانویه (دوازدهم دی تا دوازدهم بهمن) رشد دو رقمی تولید فولاد خام را تجربه کردند.

قطر در این دوره با رشد 24.1 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال، بیشترین تغییر در میزان تولید فولاد خام را در منطقه ثبت کرد.

عربستان و امارات در این ماه به ترتیب 16 و 12.9 درصد افزایش تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه سال میلادی گذشته داشتند.

تولید این محصول در ترکیه نیز با 12.8 رشد در این دوره زمانی همراه بود.

در ژانویه 2017 رشد تولید فولاد خام جهان هفت درصد ثبت شد که این رقم نسبت به ماه مشابه سال 2016 که 0.7 درصد بود، رشد 10 برابری را نشان می دهد.

رشد تولید جهانی فولاد، نیاز رو به فزونی سنگ آهن را در بازار این فلز راهبردی یادآوری می کند.

کارشناسان براین باورند که رشد قیمت 21.6 درصدی سنگ آهن در نخستین ماه های سال میلادی 2017، ممکن است در ماه آینده میلادی کمبود سنگ آهن پرعیار را تشدید کند.

در نخستین ماه میلادی امسال، چین به عنوان برترین تولیدکننده فولاد جهان رشد 7.4 درصدی را در این زمینه ثبت کرد که نشاندهنده رشد تقاضا برای مواد اولیه در این بخش است.

جمهوری اسلامی ایران چهاردهمین فولادساز جهان محسوب می شود و در افق 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن را هدفگذاری کرده است.

میزان ذخیره سنگ آهن شناسایی شده کشور پنج میلیارد و 100 میلیون تن اعلام شده که بیش از سه میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.

  • نوشته شده در تاریخ: 1395/12/19