خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511
همگامی-تولید-با-صادرات-محصولات-فولادی
اتاق خبر

همگامی تولید با صادرات محصولات فولادی

امروزه، صنایع فلزی و معدنی بهترین و مهمترین جایگزین منابع درآمدی مثل نفت به شمار می روند. براساس آمارهای منتشر شده از حجم تولید و محصولات در چهار دهه اخیر، به این مهم دست می یابیم که صنایع فلزی و معدنی بیش از گذشته در اقتصاد کشور اهمیت یافته اند. کارشناسان از افزایش تولید می گویند، اما در عین حال به مسائل و مشکلاتی هم اشاره می کنند که احتمال رفع آن با بیانیه جدید وزارت صنایع و معادن درخصوص صادرات محصولات فولادی وجود دارد.

تقویت-بهای-فلزات-در-پی-سقوط-طلای-سیاه
اتاق خبر

تقویت بهای فلزات در پی سقوط طلای سیاه

صنعت نفت از گذشته‌های دور، نقش اول را در اقتصاد بسیاری از کشورها بازی می‌کرده است. این نقش کلیدی به شرط توانمندی کشورها و تجیهز به فناوری‌های روز دنیا، موجب رونق کسب و کار و همچنین خروج از رکود اقتصادی شده است؛ اما امروزه علاوه بر نفت، منابع درآمدزای طبیعی دیگری نیز در این بازار وجود دارند که رونق نفت را از تب و تاب اصلی خود انداخته‌اند.

چرخ-تولیدی-که-در-شرایط-کرونایی-هم-متوقف-نشد
اتاق خبر

چرخ تولیدی که در شرایط کرونایی هم متوقف نشد

امسال، روز کارگر در ایران؛ در حالی برگزار شد که نزدیک به یک سال و نیم از ورود مهمان ناخوانده به کشور می گذرد. ویروس که در این 15 ماه موج های سهمگینی را پشت سر گذاشت و اکنون به موج چهارمی رسیده که اثرات منفی آن بر زندگی کارگران کاملا آشکار و مشهود است که از مهمترین آن می توان به بیکاری و کاهش سطح درآمدی کارگران اشاره کرد. با وجود اینکه حمایت هایی در این زمینه صورت گرفت اما نمی توان از مشکلات روحی و روانی کارگران غافل شد.

رشد-24-درصدی-مصرف-ظاهری-مقاطع-فولادی-در-کشور
اتاق خبر

رشد 24 درصدی مصرف ظاهری مقاطع فولادی در کشور

فولاد به عنوان یکی از کالاهای اساسی و پرکاربرد؛ می تواند به توسعه جوامع در حال توسعه کمک کند. کشورها برای اینکه بتوانند سیاست های مناسبی را برای توسعه یا رشد صنعت فولاد خود اتخاذ کنند باید برآورد مناسبی از میزان مصرف محصولات زنجیره فولاد خود داشته باشند. 

فراز-و-نشیب-بازار-قراضه-فولاد-در-سال-جاری
اتاق خبر

فراز و نشیب بازار قراضه فولاد در سال جاری

نگاهی بر قیمت قراضه فولادی آسیا در ماه های اخیر نشان می ‌دهد که هر چند قیمت ها با وجود هزینه های بالای حمل بار و افزایش قیمت های منطقه ای، در سه ماهه اول نسبت به سه ماهه قبلی 20 درصد رشد داشته است، با این حال قراضه فولاد همچنان این آمادگی را دارد که در سه ‌ماهه دوم هم دوباره رشد کند.

صنعت-فولاد،-پیشرو-سبز-محیط-زیستی
اتاق خبر

صنعت فولاد، پیشرو سبز محیط زیستی

یکی از ارکان اصلی توسعه صنایع، توجه به شاخصه های حفاظت از محیط زیست است که از آن به عنوان توسعه پایدار یاد می شود. به این معنا که زندگی نسل جدید، با فعالیت های صنعتی گره خورده است؛ اما باید نیازهای نسل های آینده بشر نیز مورد توجه قرار گیرد. در تبیین اهمیت این موضوع همین بس که رعایت اصول توسعه پایدار یا پیشرفت صنعتی در کنار حفظ طبیعت از شاخصه‌های اساسی رشد جوامع محسوب می‌شوند.

پیش-بینی-انجمن-جهانی-فولاد-از-تقاضای-فولاد-در-سال-های-آتی
اتاق خبر

پیش بینی انجمن جهانی فولاد از تقاضای فولاد در سال های آتی

با وجود اینکه تقاضای فولاد در سال 2020 با 2/0 درصد کاهش مواجه شده بود؛ انجمن جهانی فولاد Worldsteel پیش بینی کرد که در سال 2021 تقاضای فولاد با رشد 8/5  درصد به 874/1 میلیارد تن و در سال 2022، با رشد 7/2 درصدی به 925/1 میلیارد تن برسد.

جایگاه-هفتم-جهانی،-مشروط-به-ثبات-قیمت-دلار
اتاق خبر

جایگاه هفتم جهانی، مشروط به ثبات قیمت دلار

ایران به عنوان دهمین فولادساز جهان، در نظر دارد در افق 1404 با ظرفیت 55 میلیون تن تولید فولاد، به جایگاه هفتمین فولادساز جهان برسد. سال گذشته ظرفیت تولید فولاد خام کشور با افزایش محسوسی رو‌به‌رو بود به گونه ای که کارشناسان اعلام کردند در مقایسه با سال ۵۷، رشد ۵۵ برابری داشته است. 

انقلابی-جدید-در-صنعت-فولاد-دنیا
اتاق خبر

انقلابی جدید در صنعت فولاد دنیا

صنعت آهن و فولاد که از بزرگ ‌ترین صنایع دنیا به شمار می ‌رود، میزان تولید سالانه آن می‌ تواند تأثیرات بالقوه ‌ای در بازارهای جهانی داشته باشد.

پیچ-و-خم-های-ساماندهی-بازار-آهن-آلات-کشور
اتاق خبر

پیچ و خم های ساماندهی بازار آهن آلات کشور

از شاخص‌ های اصلی توسعه ‌یافتگی می توان به سرانه تولید و مصرف فولاد اشاره کرد. کارشناسان معتقدند؛ تولید و مصرف فولاد، نه تنها محرکی برای صنایع پایین ‌دستی است، بلکه عاملی برای رونق تولید سایر صنایع و ارزش ‌آفرینی کشور نیز به شمار می رود. علاوه بر آن عاملی موثر در توسعه زیرساخت ‌های کشور محسوب می شود.

دستاوردهای-بازار-فولاد-ایران-در-سالی-که-گذشت
اتاق خبر

دستاوردهای بازار فولاد ایران در سالی که گذشت

بازار فولاد و آهن در سال 1399، مثل دیگر صنایع در کشور، از فراز و نشیب‌‌های زیادی برخوردار بود. با وجود تحریم‌ها، قیمت دلار، بیماری کووید 19 و تحولات دیگر، قیمت مقاطع فولادی نیز تحت تاثیر این عوامل قرار گرفت.

پایان-نخستین-نمایشگاه-نهضت-تولید
اتاق خبر

پایان نخستین نمایشگاه نهضت تولید

نخستین نمایشگاه نهضت تولید، بومی سازی و صادرات که از تاریخ چهاردهم لغایت هفدهم اسفند ماه در محل نمایشگاه جنوب شرق کرمان برپا شده بود، در حالی پایان یافت که شرکت فولاد حامیران نیز در آن شرکت داشت.

نمایشگاه-بومی‌-سازی و-نهضت-تولید-
اتاق خبر

نمایشگاه بومی‌ سازی و نهضت تولید

شرکت نمایشگاه بین المللی جنوب شرق کرمان، عصر روز پنجشنبه چهاردهم اسفند ماه، شاهد افتتاح نخستین نمایشگاه «نهضت تولید، بومی ‌سازی و صادرات در سال جهش تولید» با حضور رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و جمع زیادی از مدیران و رؤسای شرکت ‌ها و صنایع بود. به گزارش روابط عمومی شرکت حامیران، نمایشگاه‌ فوق با رعایت کامل مقررات بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برپا شده، فرصت مغتنمی را در اختیار صنایع قرار داده تا علاوه بر رقابت شرکت‌ ها، از آخرین پیشرفت‌ های حوزه صنعت نیز بهره مند شوند. 

برگزاری-نخستین-نمایشگاه-نهضت-تولید،-بومی-سازی-و-صادرات
اخبار نمایشگاه

برگزاری نخستین نمایشگاه نهضت تولید، بومی سازی و صادرات

در واپسین روزهای سال 1399 نمایشگاه نهضت تولید، بومی سازی و صادرات از تاریخ 14 لغایت 17 اسفند در نمایشگاه های بین المللی جنوب شرق کرمان برگزار می شود.

شناسایی-ذخایر-پنهان-معدن
اتاق خبر

شناسایی ذخایر پنهان معدن

هرچند کشف و شناسایی معادن در سال ها و دهه های گذشته در دنیا دشوارتر شده اما با گذشت زمان کاوشگر معدنی به ناچار باید به ‌سوی کشف معادنی برود که از دید تیزبین گذشتگان پنهان مانده ‌است و معمولا آثار عمده ‌ای در سطح زمین از خود به‌ جا نگذاشته ‌اند. ضمن اینکه علم اکتشاف مواد معدنی به صورت یک علم پویا در حال تکوین و تکمیل شدن است و با استفاده از تکنولوژی و فناوری‌ های نو، روش های نو و پویاتری را برای اکتشاف پیدا می کند.

قیمت-سمانته-|-قیمت-فولاد-۵۹۲۰-|-قیمت-فولاد-۷۱۳۱
دانشنامه متالورژی

قیمت سمانته | قیمت فولاد ۵۹۲۰ | قیمت فولاد ۷۱۳۱

در ابتدا باید بدانید فولاد سمانته چیست و چه کاربردهایی دارد؟ فولادهای سمانته یا سمانتاسیون جزء فولادهای حرارتی به شمار می‌روند. اصطلاحا سمانته کردن به معنای سخت‌کاری سطحی و نرم باقی ماندن مغز فولاد می‌باشد. فولادهایی که کربن آن‌ها زیر 0.3 باشد سمانته محسوب می‌شوند.

قیمت-فولاد-SPK-|-قیمت-روز-فولاد-SPK
دانشنامه متالورژی

قیمت فولاد SPK | قیمت روز فولاد SPK

یکی از فولادهای ابزار سردکار  SPK است. این نام توسط شرکت بهلر با استاندارهای ۲۰۸۰ و X2 10Cr12 انتخاب شده است. فولاد SPK  یک فلز پرکربن با سختی پذیری بالا محسوب شده و در آب و روغن قابلیت سرد شدن نیز دارد. اصلی ترین کابرد آن ساخت تیغه های برشی و قالب‌های پانچ بوده که می توان با تغییر در ترکیبات شیمیایی آن میلگردهای دیگر با خواص و ویژگی های دیگری تولید نمود.

رشد-11-درصدی-تولید-فولاد-کشور
اتاق خبر

رشد 11 درصدی تولید فولاد کشور

تازه‌ ترین گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، حاکی از رشد 25.3 میلیون تنی فولاد میانی در دوره 10 ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل بوده است. این رقم که نشان از رشد 11 درصدی دارد بالاتر از نرخ رشد تولید فولاد در تمامی کشورهای برتر فولادساز جهان است. طبق این گزارش در این مدت نرخ رشد معادل حدوداً ۲.۵ میلیون تن فولاد تولیدی بوده که در مجموع ۱۸ میلیون و ۳۵۴ هزار تن فولاد تولید شده است.

هفدهمین-نمایشگاه-متافو-با-حضور-شرکت-فولاد-حامیران-پایان-یافت
اخبار نمایشگاه

هفدهمین نمایشگاه متافو با حضور شرکت فولاد حامیران پایان یافت

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی متافو که از تاریخ 27 بهمن ماه آغاز شده بود امروز پنجشنبه 30 بهمن ماه به کار خود خاتمه داد.
به گزارش واحد روابط عمومی شرکت حامیران؛ نمایشگاه متافو فرآیند کاملی از صنعت فلزات، از معدن تا محصول و قطعه نهایی را دربر می گیرد.

حضور-فعال-شرکت-فولاد-حامیران-در-هفدهمین-نمایشگاه-متافو
اخبار نمایشگاه

حضور فعال شرکت فولاد حامیران در هفدهمین نمایشگاه متافو

صبح دیروز دوشنبه 27 بهمن ماه، غرفه فولاد حامیران با هدف تشریح فرصت ‌های سرمایه ‌گذاری و ظرفیت ‌های این شرکت در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران متافو آغاز به کار کرد.

قیمت-سردکار
اخبار بازار فولاد

قیمت سردکار

در ترکیبات فولاد ابزار سردکار، الزاما تعداد کربن بالا بوده و برخی عناصر آلیاژهای دیگر مانند کروم، مولیبدن، منگز و تنگستن با مقدار متغیر موجود است. وجود این عناصر آلیاژی در فولاد سردکار ، سبب افزایش سختی شده و در نهایت فولاد با اعوجاج و شکل پذیری کمتری در روغن سرد خواهد شد.

بازگشت