خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511
تشکیل-صندوق-سرمایه-گذاری-فولادی-با-هدف-کاهش-آلاینده-ها
اتاق خبر

تشکیل صندوق سرمایه گذاری فولادی با هدف کاهش آلاینده ها

7/7 میلیارد دلار مبلغی است که یکی از بزرگترین شرکت‌‌های فولاد جهان قرار است در جهت کاهش آلایندگی ها سرمایه‌گذاری کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، شرکت Baowu Steel Group یکی از بزرگترین شرکت‌های فولادی در دنیا، صندوق سرمایه‌گذاری با هدف پیگیری پروژه‌‌های انرژی پاک تاسیس کرده است. این صندوق قصد دارد کشور چین را در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌‌ای و خنثی سازی کربن یاری کند.

افزایش-قیمت-مس-متاثر-از-اوج‌-گیری-شیوع-کرونا
اتاق خبر

افزایش قیمت مس متاثر از اوج‌ گیری شیوع کرونا

شاخص فلزات اساسی طی ماه های پس از کرونا رشد‌هایی را تجربه کرده است. با نگاهی مقایسه ای به رشد 30 درصدی شاخص ها نسبت به سال گذشته می توان به این موضوع پی برد.

ورق-رنگی-
دانشنامه متالورژی

ورق رنگی

ورق‌های رنگی یکی از پرکابردترین انواع ورق در صنعت‌اند، برتری ورق‌های رنگی تنها رنگ و ظاهر آن‌ها نیست بلکه خواص فیزیکی و شیمیایی متناسب آن‌ها نیز می‌باشد.
اساس تولید این نوع ورق‌ها، ورق‌های گالوانیزه هستند به همین دلیل از مقاومت به خوردگی بالاتری نسبت به محصولات مشابه خود برخوردارند.

احتمال-کاهش-قیمت-جهانی-فولاد
اتاق خبر

احتمال کاهش قیمت جهانی فولاد

با وجود اینکه پاندمی کرونا در سطح دنیا، تولید و عرضه را در بسیاری از صنایع مختلف مختل و تحت تاثیر خود قرار داده است؛ اما درخصوص صنعت فولاد اینگونه نبوده و بر عکس موجب رشد تولید و افزایش قیمت در سطح جهانی شده است.

حضور-پررنگ-فولاد-حامیران-در-هجدهمین-نمایشگاه-فولاد-تبریز
اتاق خبر

حضور پررنگ فولاد حامیران در هجدهمین نمایشگاه فولاد تبریز

با وجود اینکه ویروس کرونا، رویدادهای نمایشگاهی را در سطح کشور تحت تاثیر خود قرار داده است؛ اما برگزاری برخی از این رخدادها در شرایط حاضر، نشان از درجه اهمیت آن رویدادها دارد.

سوخته-شدن-دندانه-تیغ-اره-نواری
دانشنامه متالورژی

سوخته شدن دندانه تیغ اره نواری

دستگاه اره نواری یکی از کاربردی ترین دستگاه‌های برش در صنعت فلزات، چوب  و.. است. این دستگاه شامل یک تیغه بوده و برش با استفاده از آن صورت می‌گیرد. جنس نوک دندانه‌های این تیغه، فولاد تندبر یا خشکه هوایی (HSS) می‌باشد.

برگزاری-هجدهمین-نمایشگاه-بین-المللی-متالورژی-در-تبریز
اتاق خبر

برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی در تبریز

هجدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته که یک رویداد صنعتی است با هدف معرفی توانمندی‌ های صنایع متالوژی، فولاد و ریخته‌ گری ایران، در راستای تقویت فعالیت های صنعتی و سرمایه گذاری در تیرماه برگزار می شود.

ادامه-توقف-صادرات-سنگ-آهن-هند-بعد-از-6-دهه
اتاق خبر

ادامه توقف صادرات سنگ آهن هند بعد از 6 دهه

دولت هند به عنوان دومین تولید کننده بزرگ فولاد جهان، همچنان بر روند مسکوت ماندن صادرات سنگ آهن به ژاپن و کره جنوبی مصر است.
به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران، کمبود و گرانی سنگ آهن، صنعت داخلی فولاد هند را تا مدت ها با مشکل مواجه کرده و انجمن فولاد هند از دولت این کشور خواسته بود که صادرات سنگ آهن محدود شود تا تولیدکنندگان فولاد هند در تامین مواد اولیه به خصوص سنگ آهن بیشتر از این با مشکل مواجه نشوند. به همین جهت صادرات سنگ آهن به کره و ژاپن متوقف شد.

آستنیت-و-مارتنزیت-کردن
دانشنامه متالورژی

آستنیت و مارتنزیت کردن

عملیات آستنیت کردن (austenitization)، مرحله اول عملیات نرمالیزاسیون، بازپخت کامل و آب دهی  مخصوص آلیاژهای آهنی بوده که در آن آلیاژ تا بالاتر از دمای تبدیل پایین(A1) گرم شده تا آستنیت شروع به تشکیل کند و اگر تا دمای بالاتر از دمای تبدیل بالا (A3) گرم شود تمام فولاد تبدیل به فاز آستنیت می شود.

دورنمایی-خوشایند-از-بازار-محصولات-فولادی
اتاق خبر

دورنمایی خوشایند از بازار محصولات فولادی

قیمت ها در بازار فولاد، باید در سه ماهه سوم سال میلادی به حرکت صعودی خود ادامه دهد. این مطلبی است که انجمن بین ‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد بیان کرده و گفته است؛ به دلیل تقاضای زیاد و واردات محدود، قیمت محصولات فولادی در اروپا در سه ماهه دوم سال 2021، بالاترین سطح قیمت خود را تجربه می کند.

صنعت-فولاد-کره-جنوبی-بر-لبه-تیغ
اتاق خبر

صنعت فولاد کره جنوبی بر لبه تیغ

آنگونه که انجمن تجارت بین المللی کره جنوبی اعلام کرده؛ به افزایش صادرات فولاد کره خوش بین نیست و انتظار دارد کاهش صادرات این محصول همچنان روند کاهشی خود را ادامه دهد. به اعتقاد این انجمن، این احتمال وجود دارد که کمیسیون اروپا، تا یک سال دیگر سیاست های تعرفه ای واردات فولاد را تمدید کند.

افزایش-۸-درصدی-مصرف-صنعت-مادر-در-کشور
اتاق خبر

افزایش ۸ درصدی مصرف صنعت مادر در کشور

کارشناسان بازار، از صنعت فولاد به عنوان «صنعت مادر» یاد می‌کنند؛ به این جهت که یکی از نیازهای مهم و اساسی برای توسعه کشورها محصولات فولادی است که موجب پویاتر شدن اقتصاد آنها می‌شود.

نتیجه-اهمیت-به-احیای-معادن-کوچک
اتاق خبر

نتیجه اهمیت به احیای معادن کوچک

کشور ایران؛ سرزمینی با اقلیم‌های گوناگون و منابع طبیعی متنوع است. وجود معادن نفتی و گازی، ایران را در رده یکی از کشورهای مهم عضو اوپک قرار داده است. تاکنون در مباحث اقتصادی کشور، نفت حرف اول را می‌زد اما این روزها مسئولان به فکر ایجاد درآمدهای جایگزین هستند.

صادرات-قابل-توجه-محصولات-فولادی-در-فروردین-۱۴۰۰
اتاق خبر

صادرات قابل توجه محصولات فولادی در فروردین ۱۴۰۰

شمش فولادی در نخستین ماه امسال، در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته از رشد 135 درصدی برخوردار بود. محصولات فولادی و همچنین آهن اسفنجی فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد 215 درصدی و 250 درصدی برخوردار بود. 

رشد-تولید-فولاد-جهانی؛-با-وجود-کرونا
اتاق خبر

رشد تولید فولاد جهانی؛ با وجود کرونا

صنعت فولاد نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشورها دارد، بطوری که می ‏توان گفت؛ این صنعت با تاثیرگذاری قوی بر اقتصاد موجب شده تا به عنوان صنایع مادر و مهم هر کشوری محسوب شود. با توجه به اینکه پیشرفت و توسعه در این صنعت یکی از معیارها و شاخص‏های اصلی صنعتی شدن جوامع است، کشورهای پیشرفته برای افزایش تولید و سرانه این فلز تلاش می‌کنند و همین عامل موجب شده تا میزان تقاضای فولاد در سطح جهان به صورت چشمگیری افزایش یابد.

بورس-و-معدن-دو-مهره-سرمایه-گذاری
اتاق خبر

بورس و معدن دو مهره سرمایه گذاری

فعالان حوزه معدن معتقدند که عرضه آهن اسفنجی، گندله، سنگ آهن و کنسانتره در بورس می‌تواند پویایی و شفافیت را در این بخش افزایش دهد و چشم انداز روشنی پیش روی بازار سرمایه و تولید و صنعت کشور قرار دهد.

طرح-احیای-معادن-کوچک-به-کجا-رسید؟
اتاق خبر

طرح احیای معادن کوچک به کجا رسید؟

امروزه اهمیت و تاثیر فعالیت معادن در اقتصاد جزء جدایی ناپذیر کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه است. با توجه به اهمیت این موضوع در سال 1397؛ گام های ابتدایی برای احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با هدف تامین مواد اولیه صنایع معدنی در مناطق محروم برداشته شد و در پنج استان کشور اجرایی شد که گفته می شود نتایج مثبتی از معادن این استان ها حاصل شد.

همگامی-تولید-با-صادرات-محصولات-فولادی
اتاق خبر

همگامی تولید با صادرات محصولات فولادی

امروزه، صنایع فلزی و معدنی بهترین و مهمترین جایگزین منابع درآمدی مثل نفت به شمار می روند. براساس آمارهای منتشر شده از حجم تولید و محصولات در چهار دهه اخیر، به این مهم دست می یابیم که صنایع فلزی و معدنی بیش از گذشته در اقتصاد کشور اهمیت یافته اند. کارشناسان از افزایش تولید می گویند، اما در عین حال به مسائل و مشکلاتی هم اشاره می کنند که احتمال رفع آن با بیانیه جدید وزارت صنایع و معادن درخصوص صادرات محصولات فولادی وجود دارد.

تقویت-بهای-فلزات-در-پی-سقوط-طلای-سیاه
اتاق خبر

تقویت بهای فلزات در پی سقوط طلای سیاه

صنعت نفت از گذشته‌های دور، نقش اول را در اقتصاد بسیاری از کشورها بازی می‌کرده است. این نقش کلیدی به شرط توانمندی کشورها و تجیهز به فناوری‌های روز دنیا، موجب رونق کسب و کار و همچنین خروج از رکود اقتصادی شده است؛ اما امروزه علاوه بر نفت، منابع درآمدزای طبیعی دیگری نیز در این بازار وجود دارند که رونق نفت را از تب و تاب اصلی خود انداخته‌اند.

چرخ-تولیدی-که-در-شرایط-کرونایی-هم-متوقف-نشد
اتاق خبر

چرخ تولیدی که در شرایط کرونایی هم متوقف نشد

امسال، روز کارگر در ایران؛ در حالی برگزار شد که نزدیک به یک سال و نیم از ورود مهمان ناخوانده به کشور می گذرد. ویروس که در این 15 ماه موج های سهمگینی را پشت سر گذاشت و اکنون به موج چهارمی رسیده که اثرات منفی آن بر زندگی کارگران کاملا آشکار و مشهود است که از مهمترین آن می توان به بیکاری و کاهش سطح درآمدی کارگران اشاره کرد. با وجود اینکه حمایت هایی در این زمینه صورت گرفت اما نمی توان از مشکلات روحی و روانی کارگران غافل شد.

رشد-24-درصدی-مصرف-ظاهری-مقاطع-فولادی-در-کشور
اتاق خبر

رشد 24 درصدی مصرف ظاهری مقاطع فولادی در کشور

فولاد به عنوان یکی از کالاهای اساسی و پرکاربرد؛ می تواند به توسعه جوامع در حال توسعه کمک کند. کشورها برای اینکه بتوانند سیاست های مناسبی را برای توسعه یا رشد صنعت فولاد خود اتخاذ کنند باید برآورد مناسبی از میزان مصرف محصولات زنجیره فولاد خود داشته باشند. 

بازگشت