به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد، افزایش 80 میلیون تنی تولید فولاد در کشور بیانگر تلاش بی وقفه مهندسان و متخصصان کشور است. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این رشد افزود: ظرفیت تولید فولاد از 122 به 200 میلیون تن رسیده که بسیار امید بخش می باشد. 

محمد شریعتمداری در ادامه تصریح کرد: امروزه ما در تولید آهن اسفنجی نیز حرف اول را می زنیم بطوری که 110 میلیون تن زنجیره فولاد با عملکرد 70 درصد در دست اجرا است. هم اکنون مقدمات آغاز بهره برداری از احداث کارخانه کنسانتره سازی مجتمع ذوب آهن جنوب شرق فراهم است و این موضوع برای صنعت فولاد کشور بسیار مهم می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: کار در بخش خصوصی که دقت و کیفیت سر لوحه آن است بسیار ارزان تر از کار در دولت است و من در واگذاری امور به بخش غیردولتی مشتاق تر هستم مگر آنکه بخش غیردولتی به دلیل محرومیت منطقه ریسک بالایی داشته باشد! بنابراین باید زمینه فعالیت در بخش های مختلف فراهم شود.

شریعتمداری با تقدیر از تلاش های بی وقفه مهندسان کشور بیان کرد: رسیدن به اهداف بزرگتر و افزایش تولید فولاد در ظرفیت های بالاتر نیازمند اراده ای قوی و تلاش متخصصان این بخش می باشد. کارخانه گندله سازی ذوب آهن جنوب شرق نیز می تواند در این مسیر کمک زیادی به صنعت فولاد کند. این بخش در زمینی به مساحت 50 هکتار و با ظرفیت یک میلیون تنی توسط بخش خصوصی اجرا می شود.

معاون وزیر صنعت و معدن نیز تصریح کرد: به دلیل مشکلات اقتصادی و فشارهای بین المللی روزهای سختی برای تولیدکنندگان سپری می شود اما این اتفاقات خوبی که در صنعت فولاد رخ داده است را نباید فراموش کنیم زیرا افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشور موجب صعود رتبه ی جهانی ایران می شود.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید