خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

انواع ورق  :

ورق های فولادی (فلزی) به دو صورت کلی نورد سرد (ورق روغنی) و نورد گرم ( ورق سیاه) نورد یا تولید می شوند.

نورد سرد (ورق روغنی)

ورق های نورد سرد به دلیل شکل ظاهری که دارند با نام ورق‌های روغنی نیز شناخته می‌شوند. طی فرایند نورد سرد، ورق هایی که دارای ضخامت بالایی می باشند، به ورق‌هایی با ضخامت نازک‌تری مبدل می‌شوند. هنگام تولید  ورق به روش نورد سرد، خروجی فرایند ورقی با ظاهری عالی و کیفیت بالا می‌باشد،  به همین جهت از این ورق ها بیشتر برای مواردی که ظاهر جسم حائز اهمیت است، استفاده می کنند. ورق‌های روغنی را بر اساس عملیات حرارتی که روی آنها انجام گرفته و نوع آلیاژی که دارند به سه دسته تقسیم می کنند:

ورق های معمولی ST12   

ورق های نیمه کشش ST13 

ورق های فوق کشش ST14 
 

ورق‌های روغنی به طور کلی و استاندارد از ضخامت ۳۰ صدم میلی متر تا ۳ میلی متر تولید می‌شوند و دارای دو عرض استاندارد ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر هستند. ورق روغنی فولاد مبارکه، هفت الماس و فولاد غرب از جمله ورق‌های روغنی پر تقاضا در بازار می‌باشند. علاوه بر تولید کنندگان داخلی ذکر شده، ورق روغنی روس و قزاق هم تقاضای بالایی در بازار دارند. ورقهای نورد سرد پایه تولید ورق‌های گالوانیزه است با توجه به اینکه ورقهای گالوانیزه رنگی از ورق گالوانیزه تولید میشوند، میتوان نتیجه گرفت که پایه تولید ورق رنگی نیز همین ورقهای روغنی هستند.

نورد گرم (ورق سیاه)

ورق‌های نورد گرم مسطح و صاف هستند که به‌صورت رول و شیت تولید و عرضه می‌شود. ورق‌های سیاه با استاندارد هایST37  و ST33 اغلب در ساختمانسازی و ورق‌های سیاه با استانداردهای ST44  و ST52  به علت سختی بالا و مزیت ضد سایشی که دارند در تانکرسازی و سیلندرسازی و همچنین بعضی از لوله‌های نفتی استفاده می شوند. ورق سیاه با ضخامت 1.5 میلیمتر تا 200 میلی‌‌متربه بالا در بازار موجود است. اين اقلام در دو شكل مختلف وارد بازار مي شود: رول و شيت، البته ورق، تنها تا ضخامت ۱۵ ميل می‌تواند در دو شكل رول و يا شيت وارد بازار شود و از سايز ۱۵ ميل به بالا تنها به صورت شيت خام وارد بازار مي شود. ورق سیاه به دو شکل کلی رول و فابریک تولید می‌شوند که در تمام سایز‌ها قابل برش هستند،ضخامت ورق سیاه از ۱/۵ میلی متر آغاز شده و نهایتا به ۱۰۰ میلی متر ختم می‌شود. در حالت رول عرض ورق های سیاه بسته به ضخامت، چهار عرض ۱۰۰ سانت و ۱۲۵ سانت و ۱۵۰ سانت و ۲۰۰ سانت را دارا خواهند بود، لازم به ذکر است که در حالت رول نیز محدودیت برای طول وجود ندارد.

ورق گالوانیزه 

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای ایجاد پوشش روی بر سطح فولاد و آهن، گالوانیزه گرم می‌باشد. طبق گزارشات و بررسی ها، برای پوشش دادن  40 میلیون تن فولاد، به‌طور سالیانه حدود 2 میلیون تن روی به در روش گالوانیزه گرم استفاده می شود. همچنین لازم به ذکر است که چدن ها و انواع مختلف فولاد قابلیت این را دارند که به همین روش روی اندود شوند، لازم است بدانید نوع پوشش ایجاد شده به عناصر آلیاژی فولاد نیز بستگی دارد. در فرایند گالوانیزه کردن متالورژیکی مورد استفاده برای ورق‌ها، مقدار کمی مواد افزودنی به روی اضافه می‌شود تا پوشش حاصل دارای مقدار کمتری آلیاژ روی – آهن باشد. سطح آهن یا فولاد باید قبل از انجام فرآیند گالوانیزه گرم به خوبی تمیز شود، به طوری که آهن بتواند به راحتی با مذاب روی واکنش دهد، آماده سازی نامناسب سطح معمولا مهم ترین عامل پیدایش عیب در قطعات گالوانیزه است.

گالوانیزه کردن به دو روش زیر انجام می‌شود:

1) به روش غوطه ور سازی، (یعنی غوطه ور کردن فولاد در خزینه روی مذاب، این عمل را حرارتی نیز می‌گویند.)

2) بوسیله برق، روی را آبکاری سرد نمایند، از این روش برای نوارهای فولادی- ورقه یا سیم استفاده می‌کنند.

تمیز کاری سطح برای گالوانیزه کردن

در حین انجام عملیات شکل دادن به روی و یا ماشین کاری ممکن است یک‌سری روغن و چربی به سطح فلز چسبیده باشد، بنابراین به روش چربی زدایی با بخار، تمیزکاری با حال‌ها یا امولسیون‌ها و هم چنین محلول‌های چربی گیری اقدام به تمیزکاری سطح یا چربی زدایی می‌کنند. بعد از اتمام کار چربی زدایی، قطعات را وارد مرحله‌ی اسید شویی شده تا رسوبات و اکسید های سطحی از بین بروند. گفتنی است که برای این عمل از محلول‌های آبی اسید سولفوریک با اسید کلریدریک استفاده می کنند.

گالوانيزه با روش غوطه وری گرم چيست ؟

گالوانيزاسيون به روش غوطه وری گرم، فرايندی برای ايجاد پوشش روی بر سطح آهن يا فولاد با فرو بردن آن در حمامی حاوی روی مذاب ، می باشد. سادگی پروسه گالوانيزه، يکی از مزايای بارز اين روش در مقایسه با سایر روش‌های محافظت در برابر خوردگی است. مقاومت به خوردگی ورق‌های فولادی با فرايند پوشش دهی با عنصر روی افزایش می‌دهند، همچنین می توان با رنگ کردن يا پوشش کويل مقاومت به خوردگی ورق را تا حد زیادی بالا برد. روش گالوانيزاسيون با روش غوطه وری گرم، بيش از هر روش ديگری فولاد را در برابر خوردگی حفظ می‌کند، گالوانيزاسيون با روش غوطه وری گرم يا محافظت مرزی يکی از قديمی‌ترين و پراستفاده‌ترين روش‌ها در محافظت از خوردگی می باشد که از طریق ايجاد يک لايه محافظ بين الکتروليت و فولاد صورت می‌گیرد. از مهمترين خواص اين لايه محافظ، چسبندگی آن به فلز پايه و مقاومت به سايش آن است. فرايند گالوانيزه بيش از يک لايه محافظ بوده که اين لايه در حقيقت جزيی از سطح فولاد می‌گردد.  چون روی با محيط اطراف واکنش می‌دهد و پوشش گالوانيزه به طور پيوسته تغيير می‌کند. روی با محيط اطراف برای تشکيل يک لايه محافظ اکسيد روی، هيدروکسيد روی و کربنات روی، واکنش می دهد. کربنات روی با مرور زمان به صورت يک زمينه مناسب برای رنگ كردن، عمل می كند.

گالوانيزه کردن برای محافظت آهن و فولاد به‌دليل هزينه کم، راحتی کاربرد، راحتی تعميرات و نگهداری بسیارمطلوب و قابل توجه است. روش‌های دیگری جهت استفاده از روی وجود دارد که برای جلوگيری از خوردگی به‌کار می‌روند، از جمله این روش‌ها پوشش‌های فدا شونده که با عنوان محافظت کاتدی شناخته می‌شوند و يا رنگ‌های غنی از روی، که هيچ کدام از اين روش‌ها نمی توانند با گالوانيزاسيون با روش غوطه وری گرم رقابت کنند.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت