به گزارش شرکت فولاد حامیران در تحلیل بازار فولاد، بیش از نیمی از تولید فولاد کشور توسط فولاد مبارکه انجام می شود. فروش داخلی این شرکت از سال 94 تاکنون 72 درصد رشد داشته و به 5 میلیون و 750 هزار تن رسیده است. فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد در ایران شناخته شده است که حجم بالایی از تولید فولاد کشور را به عهده دارد.

این شرکت با فروش داخلی و صادرات محصولات خود توانسته طی سال گذشته، موفقیت های کم نظیری کسب کند و سال پرباری را در زمینه فروش پشت سر بگذارد. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گفت و گویی بیان کرد: محصولات این شرکت متنوع تر از قبل شده و حجم عرضه آن محصولات نیز با رشد همراه بوده است. 

وی در ادامه افزود: ورق های تولید شده در این شرکت قابل استفاده در صنایع دریایی، نفت، گاز و خودرو سازی است. با وجود این تنوع و افزایش تولید، معادلهایی شگفت انگیز در بازار به چشم می خورد چرا که این محصولات فولادی افزایش قیمت زیادی دارد. هم اکنون قیمت ورق فولادی کیلویی 2 هزار و600 تومان است اما قیمت قوطی پروفیل بیش از 6 هزار تومان تعیین شده است!

با تلاش فولاد مبارکه برای تأمین نیاز بازار داخلی، واردکننده های بزرگ در کشور متضرر شده اند اما بیش از 150 هزار شغل با این کار ایجاد شده است که این موفقیت بزرگی برای این شرکت بشمار می آید. هم اکنون سودجویان به دنبال ایجاد جو روانی هستند تا محصولات را گرانتر از پیش عرضه کنند و این موجب ایجاد رکود تورمی در بازار خواهد شد. تمامی فولادسازان باید تلاش کنند که بازار را در تعادل نگه دارند و به این جو حاکم بر بازار دامن نزنند چرا که ضرر آن به صنعت فولاد باز می گردد و موجب نابسامانی این بخش می شود.

برای عضویت در کانال تلگرام فولاد حامیران کلیک کنید