به گزارش حامیران در اخبار بازار فولاد، با وجود گذشت چهار ماه از دور دوم تحریم های امریکا بر علیه ایران، هنوز هیچگونه تاثیرگذاری مستقیمی بر این بازار مشاهده نشده است. بدین معنی که نه حجم صادرات کاهشی داشته و نه واردات ملزومات ضروری با مشکل مواجه شده است.

اگرچه کالاهایی از قبیل الکترود گرافیکی، کاتالیست ها و برخی از فروآلیاژها ممکن است با مشکلاتی همچون کمبود محموله در بازار مواجه شوند اما بنظر می آید حجم تولید بالای فولاد علی الخصوص در بخش های شبه دولتی تغییر خاصی نداشته باشد. در پی همین امر شاهد ثبات نسبی و همخوانی قیمت محصولات داخلی با واقعیت های جهانی هستیم. در حقیقت اگرچه نرخ های صادراتی فولاد ایران با قیمت های جهانی فاصله اندکی دارد و پایین تر است اما این تفاوت قیمت های معنی داری را نشان نمی دهد که همین امر به این معنی است که تجار فعال فولادی کشور هنوز هم در راه صادرات، مسیر های صادراتی و بازار های بالقوه خودشان را حفظ نموده اند.

در حال حاضر موضوع بالا بودن نرخ هزینه حمل فولاد داخل کشور در سطح جهانی بشدت مطرح می باشد. چرا که افزایش نرخ هزینه حمل به معنای افت قیمت ها در مبدا می باشد. که با توجه به این امر، یکی از مهمترین دلایل کاهش قیمت های صادراتی فولاد کشور همین افزایش هزینه حمل ها می باشد چنانچه شرایط حمل و نقل کشور به وضعیت پیشین بازگردد، امکان افزایش قیمت های صادراتی فولاد ایران و افزایش حجم صادرات وجود دارد.

باتوجه به گزارش فوق، در حال حاضر اتفاق خاصی جز سنت شکنی و کاهش قیمت ها از اواخر هفته گذشته و ابتدای هفته جاری رخ نداده است که همین امر نگرانی از ادامه دار بودن کاهش قیمت ها را روز به روز بیش تر می کند.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد سمانته، خرید فولاد بهلر، قیمت فولاد استنلس استیل، خرید فولاد آلیاژی، قیمت فولاد CK45، خرید تیغ اره نواری و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.