خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

تولید فولاد خام کشور در سطح بین المللی رکورد زد

براساس آمار منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، آمار تولید فولاد کشور در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری از ۲۳ میلیون تن عبور کرده است. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 12 درصدی، معادل 2.5 میلیون تن فولاد تولیدی می باشد که از روند رشد تولید فولاد سایر کشورهای فولادساز جهان بالاتر است.

وضعیت تولید محصولات فولادی 

آنگونه که در گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمده است؛ سهم محصولات تخت و طویل فولادی تولید شده در کشور، در ۹ ماهه نخست سال ۹۹، حدودا ۵۰ درصد کل محصول تولیدی می باشد. با وجود اینکه سهم محصولات طویل، کمی بیشتر از میزان ثبت شده است، اما از ۱۶.۶ میلیون تن محصول فولادی تولیدی، ۸.۷ میلیون تن از آن مختص محصولات طویل و ۷.۹ متعلق به محصولات تخت است.
با وجود اینکه در انواع ورق های گرم و سرد، شاهد رشد تولید بوده ایم، اما به دلیل توزیع نامناسب، بازار این محصولات همچنان نابسامان است. همچنین در ۹ ماهه امسال وضعیت تولید ورق گرم با حدود ۳۵۰ هزار تن افزایش معادل ۶ درصد، به ۶.۶ میلیون تن رسیده و تولید ورق سرد نیز در این مدت با ۴ درصد رشد به بیش از ۲ میلیون تن رسیده است. ناگفته نماند که تولید ورق های پوششدار نیز در مدت مشابه سال گذشته، با کاهش مواجه بوده و حدود ۱.۲ میلیون تن رسیده است.
به طور کل می توان گفت که در این مدت، شاهد رشد۱۰ درصدی تولید محصولات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته بوده ایم. مجموع تولید محصولات فولادی در ۹ ماه نخست امسال، ۱۶ میلیون و ۶۱۳ هزار تن بوده است.

 

وضعیت تولید فولاد خام

براساس این آمارها، در دوره ۹ ماهه نخست سال ۹۹، تولید فولاد خام کشور، ۲۳ میلیون و ۲۶ هزار تن بوده است. در این مدت زمانی، تولید بیلت و بلوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۵ درصدی و تولید اسلب، رشد ۹ درصدی را تجربه کرده است.

 

تیرآهن و میلگرد

طبق این گزارش، در دوره ۹ ماهه سال جاری، تیرآهن و میلگرد بیشترین نرخ رشد تولید در محصولات نوردی را در کشور از آن خود کرده است. تولید میلگرد با رشد ۱۵ درصد و تولید تیرآهن نیز با رشد ۱۸ درصدی به ثبت رسیده است.

 

وضعیت تولید آهن اسفنجی

آنگونه که در این گزارش آمده است؛ در ۹ ماهه سال ۹۹؛ تولیدکنندگان آهن اسفنجی نیز موفق به تولید بیش از ۲۳.۳ میلیون تن شده اند که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، معادل ۹ درصد دارای افزایش بوده است. 

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 3 از 5 - 5 رای

نظرات کاربران

بازگشت