icon
خــط ویــژه
021-63511

افزایش مقاومت ورق‌های فلزی که کاربردهای گسترده‌شان را در صنایع گوناگون مانند خودروسازی به نشان داده اند یکی از دغدغه‌های تولیدکنندگان فرآورده‌های فلزی می باشد . اکنون ، یکی از شرکت‌های با تکیه بر تجربه و دانش بومی توانسته است انواع این ورق‌های فلزی را به تولید انبوه برساند.
عزیز قنواتی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان، با بیان این‌ موضوع که  ورق گالوانیزه یکی از تولیدات این واحد و جزو نیازهای مهم صنعت کشور به حساب می آید ، ایشان افزود: حال  با تولید ورق‌های فولادی نورد با سختی بالا، ورق سرد آنیل شده و ورق گرم اسیدشویی ‌شده است.
وی با اشاره به تفاوت ساختاری و کاربردی میان ورق‌های نورد سرد و گرم افزود : در فرآیند نورد گرم، ورق‌های فولادی در دمای بالاتر از ۹۲۶ درجه سانتی‌گراد متبلور می‌شود. در این دما شکل‌دهی به ورقه آسان‌تر است و می‌توان ورق‌های بزرگ‌تری ساخت.
این فعال عرصه دانش‌بنیان کشور با بیان این‌که در فرآیند فولاد، سرد فولاد در دمای پایین شکل‌دهی می‌شود، افزود: هنگامی که دمای فولاد کاهش پیدا می‌کند، حجم آن نیز کم می‌شود بنابراین میزان کنترل برای تغییر سایز و شکل فولاد در دمای بالا در مقایسه با نوردسرد کمتر است. در این نوع نورد، محصول در قالب‌های دمای پایین قرار می‌گیرد و قطعه، پس از نورد آنیلی تا دمای اتاق سرد می‌شود.
وی با اشاره به فرآیند فناورانه فرآوری و فرم‌دهی خطوط نورد گفت: محصولات خط نورد سرد، در یک فرآیند مداوم و پیوسته، پس از شست‌وشو و تمیزکاری، احیا، اکسیدهای سطحی، عملیات حرارتی و تنظیم خواص متالورژیکی از وان مذاب عبور کرده و گالوانیزه می‌شوند. بعد از عملیات گالوانیزه، عملیات تکمیلی روی ورق پیاده می‌شود.
ایشان افزود  با بیان این‌که خط تولید گالوانیزه با توانمندی بومی و با سرمایه گذاری پایین‌تر از نمونه خارجی راه‌اندازی شده است، خط گالوانیزه، با به‌کارگیری توان داخلی و فناوری بومی با هزینه‌ای پایین‌تر از شرکت‌های خارجی اجرا شد.
وی با بیان این‌که تولیدات این شرکت ضمن تأمین نیازهای داخلی صنعت، به بازارهای منطقه نیز ورود پیدا کرد، گفت: سال گذشته بیش از ۱۳۷ هزار تن از فرآورده‌های گالوانیزه به بازار داخلی تزریق شد و امسال نیز با رشد مطلوبی نسبت به سال گذشته تولید خواهیم داشت.
با اشاره به این‌که حمایت از تولید ساخت ایران در ارز صرفه جویی و اشتغال آفرینی را به ارمغان آورده است، اظهار کرد: با ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات به کمک دانش فنی بومی، ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بخشی از هزینه‌ها برای واردات این محصولات متوقف شد.
 

شما می توانید برای اطلاع از قیمت فولاد،  خرید فولاد mo40، خرید فولاد ضدزنگ، قیمت فولاد آلیاژی یزد، خرید فولاد ck45 و... با شماره های 63511-021 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت روز فولاد را دریافت نمایید.

نظرات کاربران

بازگشت