خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

آشنایی با فولاد MO40 : 

فولاد 1.7225 که با نام تجاری (زاراشتال) MO40 می شناسند با ترکیب شیمیایی و در42 CRMO4 استاندارد آمریکا (SAE) 4140می باشد، فولاد عملیات حرارتی پذیر است که در دمای 860-820 در آب یا روغن سخت کاری می شود و در دمای 680-540 تمپر و در دمای 855-845 کوئنچ می شود. ماکزیمم سختی برای سایز های پایین تا 61 HRC نیز خواهد رسید. از موارد کاربرد می توان به شاتون ها – چرخ دنده ها – غلطک صنایع سیمان و فولاد – پیچ ها و میله های اتصال ذکر نمود.

مهمترین خواص فولاد که آن را به محصولی پر کاربرد در صنعت تبدیل می کند، شکل پذیری و دوام بالا، استحکام تسلیم و استحکام کششی بالا و هدایت گرمایی خوب آن است. در این میان فولاد  mo40  که با عنوان فولاد 7225 نیز در بازار شناخته می شود علاوه بر خواص فولادهای ضد زنگ دارای خواص ضد خوردگی نیز می باشد. فولاد Mo40 فولادی ساده و با تناژ تولید جهانی بالاست که در غلتک های صنایع سیمان ، غلتکهای صنایع فولاد ، شاتون ها ، چرخ های دنده ، محورهای خودرو ، دنده فرمان ، میله های اتصال ، سازه هواپیما و … کاربرد دارد .

 

تهیه ذوب : ذوب و تهیه این آلیاژ در کوره های قوس الكتریكی و هم در کوره های القایی صورت می گیرد . نكته قابل توجه در ذوب این فولادها سرباره گیری کامل آن است و بخاطرهمین است که به آلیاژهای با کیفیت بالا معروف هستند.

تأثیر مولیبدن در تغییر دگرگونی فازی فولادی که %0.4 کربن دارد با افزایش کرم تشدید می شود، مخصوصاً وقتی که مقدار کرم بیش از %0.7 باشد . با افزایش کرم گستره دما و زمان دگرگونی آستنیت به مارتنزیت و آستنیت به بینایت عریض تر می شود و دمای Bs کاهش می یابد . همچنین سختی پذیری فولادهای آلیاژهای با افزودن کرم افزایش می یابد و تأخیر بیشتری در دگرگونی فریت به پرلیت در فولادهای آلیاژهای با افزودن کرم افزایش می یابد و تأخیر بیشتری در دگرگونی فریت به پرلیت در فولادهای آلیاژی کرم –مولیبدن دار به وجود می آید . فولاد mo40 در گروه فولادهای قابل عملیات حرارتي آلیاژهای با کیفیت بالا قرار دارد .

قیمت فولاد 1.7225 یا قیمت فولاد Mo40   :

برای دریافت قیمت دقیق فولاد 1.7225 یا Mo40 و یا دریافت لیست قیمت فولادهای قابل عملیات حرارتی  و انواع آن می توانید با کارشناسان فروش فولاد حامیران در ارتباط باشید. شرکت فولاد حامیران نماینده فروش فولاد آلیاژی اصفهان و عاملیت فروش فولاد آلیاژی ایران(یزد) می باشد، فروش فولاد 1.7225 یاMo40 در مجموعه حامیران با تضمین کیفیت و قیمت انجام می گیرد. 

 

 

 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 1 رای

نظرات کاربران

بازگشت