خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

ورق

بخش وسیعی از محصولات فلزی را، ورق ها تشکیل می دهند که عموما از کارخانه های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد گیلان و فولاد کاویان اهواز عرضه می گردند. ورق ها با  روش نورد  تهیه شده که در این روش شمش های فولادی را از میان غلتک ها عبور داده و در ابعاد و ضخامتی مشخص تولید می نمایند.
ورق ها در استاندارد های مختلف با نام های معینی نام گذاری می شوند، معروف ترین استاندارد آن در ایران، DIN آلمان است البته استاندارد های دیگری از جمله  ASTM  آمریکا و روسیه نیز برای ورق های فولادی وجود دارد. 
ورق های فولادی بر اساس روش تولید و میزان درصد کربن سازنده ی آن به انواع مختلفی تقسیم می شوند از جمله ورق سیاه، روغنی و گالوانیزه.  
فولاد حامیران به عنوان یکی از معتبرترین نمایندگان فروش ورق های فلزی در بازار فولاد ایران و خاورمیانه شناخته می شود. جهت دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت ورق فولادی با کارشناسان فروش حامیران تماس حاصل فرمایید.

انواع ورق ها و کاربرد آن

ورق سیاه:
ورق های سیاه از طریق نورد گرم ساخته شده که فولاد های St37  و St44 و St52 دراین دسته قرار میگیرند.
بیشترین کاربرد ورق سیاه در سازه های ساختمانی مانند ساخت اسکلت، سوله و غیره می باشد البته به جز فولاد های ساختمانی در پروژه های صنعتی همچون سد سازی، پتروشیمی و مخزن سازی نیز کاربرد دارد.

ورق روغنی:
ورق های سیاه به عنوان ماده اولیه درساخت ورق های روغنی محسوب شده و از طریق نورد سرد تولید می گردند، این ورق ها به دلیل دمای پایین، نسبت به ورق های سیاه از شکل پذیری بالاتری برخوردار می باشند.
سطح این ورق ها کاملا براق و تمیز است و به دلیل روغن کاری بر روی آن، به هیچ عنوان در معرض اکسید شدن قرار نمی گیرد از این رو می توان نتیجه گرفت قیمت ورق روغنی نسبت به سایر ورق ها بیشتر است.

ورق گالوانیزه:
برای تولید ورق گالوانیزه ورق های روغنی را در محلول مذابی از روی فرو برده و آن را گالوانیزه می نمایند.
از مهم ترین ویژگی های این ورق می توان به مقاومت بسیار بالای آن در برابر خوردگی اشاره کرد در واقع ورق های گالوانیزه شده با وجود عنصر روی (Zn)  در لایه سطحی هنگام مجاورت با اکسیژن و رطوبت هوا واکنش نداده و  دچار زنگ زدگی نخواهند شد.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت